Jak nejlépe zbavit domácího mazlíčka nepříjemných blech. Vystačíte si s věcmi, které najdete běžně doma

Fotografie: Depositphotos

Blechy jsou velký problém, který řeší mnoho majitelů domácích mazlíčků. Mohou být nebezpečné pro něj i pro člověka. Zvíře je kvůli nim nervózní a necítí se dobře, proto je nutné se blech rychle zbavit.

Malý a bezkřídlý hmyz, který skáče v srsti domácího mazlíčka, je velmi nepříjemný pro něj i pro jeho majitele. Blechy mohou rychle napadnout srst psů i koček a krmí se jejich krví. Zvíře se drbe a v srsti můžete vidět blechy. Jak se jich ale zbavit, abyste svému mazlíčkovi neublížili? Vyzkoušejte domácí repelent, který je šetrný a zvířeti nepodráždí kůži jako většina těch chemických z obchodu.

Fotografie: Depositphotos

Jak poznáte, že má blechy

Blechy se živí krví vašich domácích mazlíčků. Kousance, které mu způsobí, je svědí a mají podrážděnou kůži. Může dojít i k alergické reakci na bleší kousnutí. Někdy mohou způsobit infekce, a dokonce se mohou stát přenášeči nemocí i na lidi.

Fotografie: Katja ZSM / Creative Commons / CC BY-SA

Váš domácí mazlíček bude nervózní a nebude se cítit dobře. Neustále se bude drbat a snažit se najít úlevu od svědění. Bude se olizovat, a dokonce může ztrácet i srst. Někdy je dobré po odstranění blech nechat psa nebo kočku prohlédnout veterinářem, zda blechy nezpůsobily infekci a zda je vše v pořádku.

Zakročte co nejrychleji

Blechy může vaše zvíře chytit například na procházce nebo i na zahradě. Abyste svého mazlíčka ochránili, musíte zakročit co nejrychleji a problém s blechami vyřešit nejlépe hned, jak zjistíte, že je má. Všechna chlupatá zvířata mohou být pro blechy ideálním domovem, ale to jim může značně znepříjemnit život.

Přírodní lék na odstranění blech

Prevence a odstranění blech je pro domácí mazlíčky nezbytná. Je dobré vždy používat přípravky, které jsou šetrné k přírodě, ale i k vašemu zvířátku. Vyhněte se přípravkům se zbytečnou chemií, ty mohou podráždit kůži nebo znehodnotit srst zvířete. Můžete si vyrobit svůj domácí repelent, který není tak agresivní jako ten z obchodu.

Domácí repelent proti blechám

Vyrobte si domácí repelent proti blechám. Jeho použití je snadné a šetrné. Nejdříve psa vykoupejte, poté ho nastříkejte domácím repelentem a nechte ho působit alespoň 30 minut. Nakonec psa opět vykoupejte. Používejte ho preventivně každý měsíc. Při aplikaci dejte pozor na oči, tlamu a čumák, ty by s repelentem neměly přijít do kontaktu.

Na domácí repelent budete potřebovat:

  • 60 ml bílého octa,
  • 60 ml mýdlové vody,
  • 250 ml teplé vody,
  • nádobu s rozprašovačem.

Všechny tekutiny řádně promíchejte, aby vznikla homogenní kapalina. Pro snadnější nanášení na zvíře ji nalijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte ji na srst.

Fotografie: Pixabay

Blechy napadnou i váš domov

Pokud se u vás doma objevily blechy, je jisté, že nenapadly jen vaše zvířátko, ale i váš domov. Proto je nutné udělat velký úklid. Vyprat a vyčistit všechny tkaniny, s nimiž zvíře přišlo do kontaktu. Můžou se schovávat v kobercích, v sedací soupravě nebo na křesle. Na desinfekci všech povrchů a odstranění nežádoucího hmyzu je dobré použít jablečný ocet. Nakonec vyluxujte každý kout vašeho bytu nebo domu, kde by se mohli tito paraziti ještě schovat, abyste eliminovali jejich návrat na minimum.

Zdroj: PetMD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]