Nejkrásnější vánoční prostírání z ubrousků, které lze vytvořit během pár sekund

Ubrousky patří na jakýkoliv prostřený stůl. Společně se podíváme na možnosti, jak je originálně složit. Je jasné, že pokud prostíráte jenom pro sebe nebo rodinu, moc to neřešíte. Vezmete látkový nebo papírový ubrousek, položíte ho na stůl a máte hotovo. Když ale zvete někoho důležitého, třeba své přátele a širší rodinu, je třeba mít dokonalý prostřený stůl.

Dekorace, i nezbytná věc

Když se lidé podívají na vaši slavnostní tabuli a uvidí na ní dokonale složené ubrousky, jistě je to zaujme a uznají, že jste si s prostřením dala práci. Ubrousek ale není jenom dekorační prvek. Jedná se o něco, co je nezbytné. A to po praktické stránce, jelikož právě do něho si následně utíráme ústa. A je jedno, zda se jedná o klasický ubrousek papírovým, nebo ten látkový, se kterým se lze setkat hlavně v lepších restauracích. Ten by se měl navíc při konzumaci jídla rozložit na klín sedící osoby.

Složte ho do dokonalého tvaru

Hodit při slavnostní večeři ubrousek jenom tak do talíře, položit ho pod příbor nebo pod talíř, či ho položit doprostřed stolu není to pravé. Pokud chcete něco originálního, podívejte se, jaké dekorace z ubrousků se dají vytvořit. Garantujeme vám, že až některou z nich zkusíte, bude hostům doslova líto ubrousek využít k tomu, aby si utřeli ústa. Stále se budou kochat nádherou, která byla vytvořena.

Možností je hned několik. Pokud chcete některé vyzkoušet, není nic jednoduššího než postupovat podle videa níže. To zahrnuje hned 9 možností, které můžete vyzkoušet. Od těch jednoduchých, na které postačí pár pohybů, po ty sofistikovanější, které jsou doslova uměleckým dílem. Podívejte se a zkuste variantu, která se vám nejvíce líbí. Uvidíte, že pokud jste alespoň minimálně manuálně zruční, tak složit obyčejný ubrousek do netradičního tvaru zvládnete doslova levou zadní. Přesvědčte se sami.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]