Holčička na vozíku prožila nejemotivnější chvíli svého dosavadního života. Za vše může 1 věc, lidé zírají s otevřenou pusou

žena na vozíku
Fotografie: Pixabay

Dojemnou reakci mladé dívky, která dostala speciální edici panenky Barbie, se povedlo zachytit na kameru. Video, které dojímá internet a nutí sledující se zamyslet.

Bezespornou výhodou dětí je jejich schopnost upřímných a velmi spontánních reakcí. Právě ty dokáží mnohdy přihlížející ohromit a velmi často i dojmout. Jednu takovou spontánní emotivní reakci se podařilo zachytit mamince na kameru. Je zde vidět holčička trpící vzácným onemocněním, která dostane oblíbenou panenku Barbie. Inspirací k výrobě byla právě ona.

Vzácné onemocnění, které ovlivňuje celý život

Dívka na videu trpí dědičným onemocněním, které se odborně nazývá spina bifida. Jedná se o rozštěp páteře a k jeho vývoji dochází již v děloze matky, během fetálního vývoje. Onemocnění je natolik rané, že vzniká v období 3. – 4. týdne života plodu, během vývoje míchy a mozku. K rozštěpu dojde vlivem neuzavření neurální trubice, závažnost tohoto poškození velmi závisí na okolních tkáních.

Jedná se tedy o onemocnění, se kterým se daný jedinec již narodí. Výrazným způsobem dokáže ovlivnit celý jeho život, jedná se totiž o onemocnění pohybového aparátu. Následkem toho může dojít ke ztrátě citlivosti spodních končetin a daný jedinec může být dokonce doživotně uvázán na invalidní vozík. Tento osud potkal i dívku z našeho příběhu.

Rodiče se rozhodli pro zvláštní, ale velmi emotivní dárek

Jelikož se jedná o dívku, je jasné, že jednou z jejich zálib jsou panenky. Když její rodiče v obchodě zahlédli speciální edici, byli hned rozhodnuti, že tuto panenku musí dceři pořídit. Nejednalo se totiž o dokonalou postavičku s blonďatými vlasy, jako je obvyklý vzhled panenky Barbie. Tato panenka byla na invalidním vozíku.


Reakce holčičky na tento dárek byla překvapivě dojemná. Nejprve se rozkřičela radostí, následně se neubránila ani slzám. Takové jednoduché gesto, jako je umístění panenky na invalidní vozík, totiž dívce během jednoho okamžiku dalo pocit, že není kvůli svému postižení jiná než ostatní. A to je přesně to, co potřebovala. Alespoň na chvíli se cítit stejně, jako její vrstevníci.

Zdroj: Positive Vibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]