Kurýr si myslel, že šla stařenka na procházku. Nakonec zachránil situaci, kterou by 99 % lidí přehlídlo

Fotografie: Sardaka / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Alzheimerova choroba způsobuje, že lidé zapomínají a často se dostávají do nebezpečných situací. Obvykle se ztratí. Naštěstí se ale v tomto případě našla opora.

92letá stařenka jménem Gigi trpí pokročilým stádiem Alzheimerovy choroby. V nedávné době se však ocitla v život ohrožující situaci. Vyšla totiž ze svého domu, aniž by měla nějaký cíl. To by asi takový problém nebyl, ale poté se bohužel začala toulat po čtvrti Franklin Park v New Jersey a nakonec se úplně ztratila.

Kolemjdoucí muž ji vzal pod svá křídla

Bez známky uvědomění byla seniorka snadným cílem potenciální dopravní nehody, nebo dokonce napadení. Kolemjdoucí po dlouhou dobu jen přihlíželi, než se konečně objevil dobrosrdečný muž, který si ihned všiml, že je něco v nepořádku. Dobrák se představil jako Wilmar a je to řidič u Amazonu. Když se na ženu podíval, ihned si uvědomil vážnosti situace a podle toho se také i zachoval.

Záznamy z kamer odhalují ochotu muže

Jako první zavolal Gigiině vnučce Karen, aby jí řekl, co se stalo. Rychle získal adresu a mohl stařenku bezpečně odvézt domů. Několik kamer u jejího domu zaznamenalo, kdy Gigi z domova odešla. Pozdější klip ze stejné kamery také odhaluje, co se stalo dál. Je zde vidět, jak muž přivádí stařenku zpět do jejího domu.

Nedoručuje domů jen balíky

Starostlivý muž byl zvyklý doručovat lidem balíky až ke dveřím, ale tentokrát se jednalo o opravdu speciální doručení. O příběhu se o několik dní později dozvěděla média a lidé na sociálních sítích si pochvalují řidičovo chování. Bohužel ale kritizují fakt, že žena byla tak dlouho pryč, nevěděla o sobě, a i přes to spousta lidí kolem ní jen prošla.

8letá vnučka byla poslední nadějí na záchranu svého dědečka. Po přivolání pomoci se stala hrdinkou

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]