Otci zjistili demenci, ani rodinu si již nepamatoval. Potom však syna napadlo, jak by mu mohl pomoct

Fotografie: Unsplash

Otci zjistili Alzheimerovu chorobu. Po nějaké době si již ani nepamatoval texty vlastních písní. Avšak potom syna něco napadlo. Otcův stav se i přes očekávání začal mírně zlepšovat.

Pokud máte již zkušenosti s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence, pak víte, jaké nepříjemnosti to přináší blízkým postiženého. Lidé se vlivem tohoto onemocnění hodně změní a ve výsledku nejenže oni nepoznávají vás, ale ani vy je. Začíná to však poměrně nevinně. Jednoduše odchází krátkodobá paměť. Před třemi lety byla tato nemoc diagnostikována i Tedovi McDermotovi.

Přestal si pamatovat i texty oblíbených písní

Podezření na problémy s hlavou měl syn McDermota již pár let zpátky. Zdálo se však, že na otce možná pouze dolehlo stáří, a tak mu paměť neslouží už jako hodinky. Avšak poslední varovný signál, který syna donutil objednat otce k doktorovi, bylo to, že si již nepamatoval ani texty svých nejoblíbenějších písní.

Fotografie: Unsplash

Jako mladší totiž Ted zpívával v různých klubech. Hudba hrála v jeho životě vždy velkou roli. A najednou si nedokázal vzpomenout ani na vlastní texty. Pro syna to byl šok, okamžitě bylo jasné, že něco není v pořádku. Za pár dní se jeho otci již oficiálně potvrdila Alzheimerova choroba. Syn se tehdy začal obávat, že se jeho stav bude už jen zhoršovat.

Syna Maca napadlo, že nahraje otci jeho písně

To, že otec zapomínal texty i svých písní, zraňovalo jeho samotného i Maca, jeho syna. Toho však něco napadlo. Vzal svého otce do studia. Tam nahráli Tedovy nejoblíbenější písně. Mac řekl, že na něm bylo hodně vidět, jak moc si to užívá. Nejspíš se cítil jako za mladých let.

Fotografie: Unsplash

Od té doby, co dostaly nahrávku vypálenou na CD, při jízdě v autě již neznělo nic jiného. Vždy, když jeli s otcem, přehrávali pouze jeho písničky. Postupem času si Mac začal všímat určitých změn.

Naštěstí se zdály být k lepšímu. Jeho otec si opět začal pamatovat svoje texty. To bylo velice překvapující, ani doktoři už nevěřili, že by si je muž kdy ještě takto zapamatoval.

Nyní otec se synem tráví společný čas zpíváním písniček

Mírné zlepšení dodalo všem opět naději. Proto Mac začal s otcem Tedem jezdit po celém okolí, aby měli čas a prostor zpívat jeho staré písníčky. Tím vždy aspoň na chvíli zapomněli na zhoubnou nemoc. Mac řekl, že ta nahrávka byla jeden z jeho nejlepších nápadů, díky ní se oba velice sblížili. Videa jak ze studia, tak i z auta, když si zpívají, dal Mac na YouTube kanál „The Songaminute Man“.

Fotografie: Unsplash

Úspěch, jaký videa měla, byl naprosto ohromující. Zvedla se obrovská vlna popularity. Zhlédnutí vyskočila z desítek tisíc na stovky. Jedno z nahraných videí jich má dokonce 5 miliónů. Odtud vydělané peníze pak ale neputovaly k Macovi a jeho otci. Rozhodli se je tematicky přispět organizaci pomáhající s Alzheimerovou chorobou.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]