Manželka Bruce Willise prozradila detaily o jeho zdravotním stavu. Starat se o něj není snadné

bruce willis žena
Fotografie: Depositphotos

Na jaře zasáhla fanoušky oblíbeného herce zdrcující zpráva. Lékaři mu diagnostikovali vážnou nemoc. Jeho manželka promluvila o tom, jaké to je starat se o člověka s touto diagnózou.

Už na jaře 2022 bylo oznámeno, že Bruce Willis odchází do důchodu a končí s natáčením. Důvodem byly jeho potíže s komunikací a porozuměním. O rok později pak přišla definitivní diagnóza, frontotemporální demence. Ta ovlivňuje nejen život samotného herce, ale i celé jeho rodiny. Jeho manželka nyní prozradila některé podrobnosti z jejich společného života.

Je to těžké, ale snaží se stále žít co nejlepší život

Je to poprvé od zveřejnění Willisovy diagnózy, kdy jeho žena Emma vystoupila a prozradila více podrobností k jeho zdravotnímu stavu i to, jak to ovlivňuje celou jejich rodinu. „Demence je těžká. Je to těžké pro diagnostikovanou osobu, je to také těžké pro rodinu. A to se neliší ani pro Bruce, ani pro mě, ani pro naše dcery. Když říkají, že je to rodinná nemoc, tak to tak opravdu je.“

Všichni se museli hercově stavu přizpůsobit, seznámit se s tím, co tato diagnóza obnáší, jak se projevuje a jak nejlépe o pacienta pečovat. Zatímco pod termínem demence si většina lidí představí především problémy s pamětí, tento druh demence na paměť zpravidla velký vliv nemá. Mění však velmi rychle osobnost postiženého. A může se z něj během krátké doby stát doslova jiný člověk.

To je pro jeho blízké pochopitelně velmi těžké přijmout. „Musím se každý den vědomě snažit, abych žila ten nejlepší život, jaký umím,“ řekla Emma. Není na to však sama. Velkou oporou je jí celá širší rodina. Bývalá manželka Demi Moore, se kterou jsou v úzkém kontaktu, i tři jeho dospělé dcery. I když Bruce už není tím, koho znali, jeho žena ho stále považuje za dar.

Manželka Michaela Schumachera prolomila hradbu mlčení. Už 10 let žije jako vězeň

Fotografie: Depositphotos

Nemoc má bohužel progresivní charakter

„Je to dar, který sám stále dává. Lásku, trpělivost, odolnost, je toho tolik,“ řekla Emma o tom, jak se Bruce projevuje ke svému okolí. Jejich malé dcery Mabel a Evelyn se o otce vzorně starají. Emma se jim snažila co nejlépe vysvětlit, co se s jejich tatínkem děje. Reportérku také zajímalo, zda si její manžel svoji nemoc uvědomuje. Na to Emma řekla, že to je těžké posoudit.

Běžnými projevy frontotemporální demence jsou problémy s vyjadřováním, porozuměním tomu, o čem se mluví, změny v interakci s ostatními a může se objevovat i kompulzivní jednání. Průměrná délka dožití od stanovení diagnózy je 7–13 let. Nemoc má progresivní charakter. I když sama o sobě není smrtelná, postupně způsobuje mnoho dalších problémů, které mohou vést k úmrtí, jako je ztráta schopnosti polykat.

Zdroj: Eonline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]