Na léčbu proti rakovině neměla peníze, 31leté Nikol zbývalo 5 měsíců života. Záchrana přišla od osoby, od níž by to nečekala

Fotografie: Depositphotos

Přesvědčila se na vlastní kůži, že laskaví lidé s velkým srdcem ještě nevymřeli. Žena s rakovinou měla už jen poslední naději. A zachránce se našel.

Mamince dvou chlapců byla diagnostikovaná rakovina děložního čípku ve 2. stadiu. Nemoc však postupovala tak rychle, že po dvou měsících jí lékaři už nedávali naději. Zbývalo jí pět měsíců života. Pak se však objevila možnost léčby v zahraničí. Velká naděje na život však začala vyhasínat ve chvíli, kdy jí došly veškeré peníze.

Běžná léčba bohužel nezabrala

Jednačtyřicetiletá Nikola Hitchen byla zdravá maminka dvou chlapců. Přestože chodila na pravidelné gynekologické prohlídky, nádor jí lékaři našli až ve chvíli, kdy šla na kontrolu kvůli zdravotním obtížím. Zpočátku se zdálo, že má velkou šanci na vyléčení. Rakovina byla teprve ve 2. stadiu, nádor byl však kvůli svému uložení neoperovatelný.

Podstoupila standardní léčbu, ale už za dva měsíce se rakovina rozšířila do dalších orgánů. V tuto chvíli už jí lékaři neměli co nabídnout, aby postup nemoci zvrátili. Odhadovali, že má před sebou pár měsíců života. Nikola byla zdrcená, ale nevzdávala se. Hledala jiné možnosti léčby, které by ji mohly zachránit. A našla specializovanou kliniku v tureckém Istanbulu.

Potřebovala peníze na dokončení léčby

Na této klinice mají vysokou úspěšnost léčby rakoviny ve 4. stadiu. Všechny své úspory tak vložila do této naděje. Léčba a časté lety z Velké Británie do Turecka však její prostředky brzy vyčerpaly. Léčba jí však konečně začala zabírat. Nádor v břiše se viditelně zmenšil a rakovina se začala stahovat i z ostatních orgánů. Vše bylo na dobré cestě, ale potřebovala další peníze, aby se mohla zcela vyléčit.

Pomoc přišla od ženy, od které by to nejspíš nečekala. Nová manželka jejího bývalého muže, Clare, se rozhodla Nikole pomoci. Založila pro ni sbírku a snažila se její příběh rozšířit všude, kde se dalo. A povedlo se, laskaví lidé začali posílat peníze pro zoufalou matku, a Nikola tak brzy mohla opět pokračovat v léčbě. Její zachránkyně uvedla, že Nikola je skvělá matka a zaslouží si vidět své dva syny vyrůstat.

Vybralo se dost na to, aby Nikola mohla pokračovat v léčbě: „Jsem naprosto nadšená, všichni, zvláště Clare, byli úžasní. Všechny nás to sblížilo,“ reagovala na pomoc, které se jí dostalo. Přestože bojovala statečně, svůj boj s rakovinou nakonec bohužel prohrála. Léčba jí však pomohla získat alespoň několik měsíců navíc, jež mohla strávit se svojí rodinou.

Zdroj: Independent

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*