Neobyčejně obyčejné věci, které usnadňují život

Umíte si představit život, bez vodovodní baterie? Takto otočíte kohoutkem nebo vyvinete tlak na páčku a teče vám do sklenice proud čisté vody. Něco tak běžného a základního, jako je vodovodní baterie a přitom je to právě ona, bez které se v žádné domácnosti neobejdeme! A je to právě ona, která dotvoří celkový design našich kuchyňských dřezů a koupelen. Myslím, že si právem zaslouží, abychom jí dnes věnovali malou pozornost.

Rozdělení vodovodních baterií

Dají se dělit podle různých kritérií od způsobů instalace až po její službu, kterou má vykonávat. Záleží, zda se bude nacházet v kuchyni či koupelně. Může se jednat o dřezové stojánkové nebo nástěnné a stejně tak i umývadlové. Nebo také vanové, sprchové či bidetové.  Liší se i materiálem a designem. Některé jsou retro, jiné klasické, také moderní a nadčasové. Ať už v kuchyni či koupelně se můžeme setkat s baterií a také sprchovým setem. A nesmíme ani zapomenout na sprchové kouty, které bývají vybaveny masážními boxy. To je teprve potom relaxační a luxusní zážitek. Zdánlivě obyčejná věc, která zjednodušuje a zpříjemňuje denně miliónům lidem život. A takových šikovných věciček se v našich domácnostech nachází mnohem více.

Neobyčejně obyčejné věci

Co uděláte, jako první když přijdete večer z práce domů? Mnoho z vás řekne, že si jde ohřát večeři. To je bezesporu pravda! Ale po tmě? Takže první, co uděláme je, že zmáčkneme takový ten čudlík a „budiž světlo“. Dokonce i v tomto ohledu jde doba neustále kupředu a pořídit se dají úsporné žárovky, barevné, či LED žárovky. Jde o moderní a především úsporný způsob osvětlení. A jsou to právě LED žárovky, které s přehledem nahradí obyčejné žárovky, bodovky či zářivky. Nejen v domácnostech, ale i průmyslových objektech a kancelářích. Občas si i tyto zdánlivě obyčejné věci zaslouží naší úctu a obdiv. On je někdo musel vymyslet a vyrobit.

Fotografie publikována se svolením tiverylucky Photography/FreeDigitalPhotos.net