Nespokojenost se stavem prádla po vyprání vyřeší koule do pračky. Postačí vlna a stará punčocha

Nejste spokojeni s tím, v jakém stavu vyndáváte prádlo po vyprání? Zkuste unikátní koule do pračky, které si sami vyrobíte. Každá správná hospodyňka by je měla znát, jelikož jsou skvělou cestou k tomu, jak mít prádlo za všech okolností dokonalé. A to bez nutnosti utrácet za aviváže, nebo jakékoliv jiné pomůcky.

Co koule do pračky zajistí?

Koule do pračky je něco úplně obyčejného, co však dokáže přinést dokonalé výsledky. Pokud ji budete používat, tak máte jistotu, že vaše prádlo bude po vyprání dokonale měkké, voňavé a také svěží. Také se nemusíte bát tolik nepříjemné statické elektřiny. Eliminujete tak celou řadu častých problémů, které se při praní objevují.

Postačí vám vlna a staré punčocháče

Co budete potřebovat? Základem je obyčejná vlna, kterou buď máte doma, nebo ji koupíte. Následně ji začněte omotávat kolem tří prstů na vaší ruce. Ideální je udělat zhruba dvacet takových otáček. Následně z ruky namotanou vlnu opatrně sundejte a obtočte je napříč, jako byste dělali mašli. I tady je vhodné obtočit zhruba dvacetkrát. Následně hmatem vytvořte tvar podobný kouli a pokračujte v motání tak, abyste jejího vzhledu skutečně docílili.

Když máte hotovo, tak si vezmete starou punčochu. Do ní klubko vhodíte a zajistíte, aby bylo na jejím samotném konci. Vezmete kousek provázku a punčochu pevně zavážete. Následně ustřihnete přebytečný kus, který je nevyužitý. A máte hotovo.

Použití je snadné

A jak na samotné použití daných koulí? Je to jednoduché. Pokaždé když budete prát tak do pračky jednu nebo dvě vhoďte. A následně klasicky perte, tak jak jste doposud zvyklí. Uvidíte sami, že až budete vyndávat prádlo, bude úplně jiné.