Dramatické události na venkově. Když nikdo nečekal šťastný konec, jednoho rána se vše změnilo

slepice kuřata
Fotografie: Unsplash

Chovatelé dobytka se mnohdy obávají, aby se jejím zvířatům něco nestalo. Hlavním důvodem jsou útoky dravých tvorů, kteří se mohou například velice snadno dostat do kurníku mezi slepice.

Dramatické události v kurníku se nedávno odehrály ve vesnici Majdy (Varmsko-Mazurské vojvodství). Ráno, když rodina ještě v klidu spala, se do kurníku vkradla liška a unesla tři nosnice. Na tom by nebylo nic mimořádného ​​nebýt toho, že se jedna ze slepic po pár hodinách vrátila. Dokonce na sobě neměla ani škrábnutí a nebyl na ní vidět žádný znak strachu.

Nosnice byly uneseny dravou liškou

Když majitel zjistil, že jeho slepice zmizely, ihned dostal podezření, že za jejich únosem musí stát liška. Ta se totiž pravděpodobně starala o mláďata a dvě ze slepic musely sloužit jako potrava pro děti. Třetí byla donesena do nory živá a nejspíše měla mladým dravcům sloužit k tomu, aby se naučili lovit a zabíjet ptáky. Názory místních jsou ale dost odlišné.

Po cestě k lékaři spatřil jedinou přeživší

Majitel slepic byl se ztrátou smířený. Bral to jako celkem nepatrnou škodu, protože se přece jenom jednalo pouze o tři slepice. „Se ztrátou jsem byl v pohodě, ale potom, po cestě k lékaři, jsem nevěřil svým očím. Moje slepice si totiž jen tak najednou pokojně kráčela kolem mého auta,“ dodal pro média Jan, který je majitelem slepic. Ostatní slepice se sice nenašly, a jejich osud byl tedy rozhodně zpečetěn, ale v tu chvíli se pro Jana stala tato přeživší slepice výjimečná. Doposud neměla žádné jméno, protože to majiteli přišlo zbytečné, ale nyní jí začal říkat Hrdinka.

slepice
Fotografie: Unsplash

Po únosu se stala ještě produktivnější

Hrdinka utekla z liščího zajetí a vrátila se do kurníku se vztyčenou hlavou. Přitom se běžně říká, že slepice nejsou moc chytré, ale Janova nosnice našla cestu domů bez problémů. Poslední zajímavostí byl pro Jana fakt, že Hrdinka tehdy snášela vejce pouze jednou za pár dní. Nyní je tomu ale jinak a každý den od ní sbírá jedno. Má tedy opravdu tuhý kořínek.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]