Netradiční výzdoba stěn dá domovu nový nádech. Navíc ji zvládnete svépomocí

Chcete mít originální a krásný domov? Zaměřte se na vaše zdi. Takto může vypadat unikátní výzdoba stěn, kterou zvládnete také. Stačí se držet předepsaného postupu a můžete si být jisti, že vás výsledek dokonale ohromí. A co více – vše zvládnete svépomocí a nejedná se o žádnou drahou záležitost.

Písmo

Toto je skutečně originální nápad pro jakéhokoliv fanouška knih. Pokud se mezi ně také řadíte, může být výzdoba stěn provedena tak, že budou připomínat popsané listy knihy. Tak začnete přemýšlet, kterou knihu a kterou konkrétní stránku si takto zvěčníte.

Válečkové dekorace

Jedná se o velmi zajímavou techniku, u které dochází k tomu, že pomocí válečku vytváříte na své stěně různé vzory. Dané válečky s různými motivy samozřejmě nemusíte vyrábět, jelikož si je lze i koupit. Potom už stačí pouze zvolit správnou barvu a můžete začít.

Velký obraz

Třetí možnost je v podstatě klasická. Výzdoba stěn může mít podobu obrazu. Abychom však byli i nadále originální, tak daný obraz nekupujte, ale vyrobte si ho. Postačí vám k tomu třeba jenom obyčejný sprchový závěs a jednoduchá dřevěná konstrukce. Zní to banálně a výsledek je dokonalý.

Samolepky

Velký hit posledních let. Opět máte možnost volit různé cesty. Tou první je koupě vybraných samolepek na zeď. Nebo můžete pořídit lepicí pásku, nebo samolepicí tapetu a jednotlivé vzory si následně vystříháte. A výsledek bude stoprocentně dokonalý, ať už zvolíte jakékoliv motivy.

Ornament z provázku

Název celkem jasně ukazuje na to, co budete tvořit. Vezměte pár hřebíků a zatlučte je do zdi. Mezi ně už jenom natáhnete obyčejný provázek, jak vám to přijde zajímavé. Když máte hotovo, vezměte třeba fotografie a pomocí kolíčků je můžete připnout na konkrétní místo.

Originální malba

Popusťte uzdu své kreativitě a vytvořte na své zdi naprosto jedinečné umělecké dílo. A že vám bude na první pohled připadat jako barevné cákance? Je to správně. Vždyť vypadají naprosto dokonale, nebo na ně máte jiný názor?