Nevěsta chtěla vypudit tříletou dceru svého snoubence z jejich svatby. Za svůj nápad sklidila vlnu kritiky

Fotografie: Depositphotos

Tříleté dítě se teprve učí chovat ve společnosti a čas od času může způsobit faux pas. Neměl by to však být důvod pro vyloučení ze svatby.

Svatba je pro všechny zúčastněné obvykle velmi radostnou událostí. Není divu – vždyť oslavuje spojení dvou lidí, kteří se navzájem milují a chtějí si být nablízku do konce života. Každý účastník této výjimečné chvíle by se proto měl cítit chtěný a přijímaný. To si však očividně nemyslí jedna nevěsta, která zveřejnila na sociálních sítích opravdu palčivou otázku. A okamžitě sklidila kritiku.

Fotografie: Depositphotos

Rodina jako základ spokojeného soužití

Když se řekne rodina, vybavíme si skupinu lidí, kteří chtějí sdílet společně úplně všechno – tedy dobré i zlé. Její členové se navzájem podporují v jakékoliv životní situaci a dokážou díky tomu překonat leckdy i nemožné. Je ovšem nutné mnohdy přistoupit i na řadu kompromisů, čehož by měl být schopný každý člen. Ne vždy je to však tak jednoduché, jak to může na první pohled vypadat. Okolností je totiž celá řada.

Fotografie: Pixabay

Někdy totiž máme o nějaké situaci své vysněné představy a za nic na světě se jich nechceme vzdát. A právě svatba může být jedním z takových klíčových momentů. Zvláště ženy o ní přemýšlejí leckdy už od nejútlejšího dětství. Později ladí místo, barvy, doplňky a další nezbytné propriety a nechtějí dovolit, aby jim něco překáželo. I kdyby to mělo být třeba jen malé dítě. Může se nám to zdát podivné, ale je to tak.

Nevěsta si vysloužila ostrou kritiku

Ale zpátky k naší nevěstě. Celá anabáze začala poměrně nevinně. Svých přátel se na sociální síti ptala na to, jak má říct svému nastávajícímu ženichovi, že na svatbě nechce jeho tříletou dceru. Argumentovala tím, že s dětmi na tak výjimečné události nikdy nepočítala. Ani na svatebních oznámeních a pozvánkách o nich není ani zmínka. Její budoucí choť si však stále vede svou a s přítomností dcery počítá.

Fotografie: Pixabay

A proč vlastně tříleté dítě jeho nová macecha na svatbě nechce? Argumentuje tím, že je na svém otci příliš závislá a potřebuje od něj neustále s něčím pomoci. Jak je vidět, zavání to jistou sobeckostí. Nejraději by ho totiž určitě měla jen sama pro sebe. A jak na její otázku reagovali ostatní? Pozitivních reakcí se samozřejmě nedočkala. Ba právě naopak. A co jí diskutující nejčastěji vytýkali?

Obavy z dalšího vývoje

Mnozí z nich se dokonce obávají o duševní stav dívenky, pro níž tato žena určitě nebude dobrou macechou. Navíc pokud si někoho bereme, přijímáme ho se vším všudy. Do našeho života tak neodmyslitelně vstoupí i jeho rodina. Musíme ji tedy respektovat a milovat, stejně jako jeho samotného. A právě to si očividně nastávající nevěsta neuvědomuje. Klima zdravého porozumění a komunikace je opravdu důležité.

Jak se vyvarovat podobné chybě

Jestliže se podobná situace týká i vás, nenechte ji dojít tak daleko. Už od začátku se svou novou rodinou komunikujte otevřeně. Nesoustřeďte svůj zájem jen na nového partnera, ale mluvte i s jeho dětmi. Také je zapojujte do společných aktivit, aby se cítily vítané a milované. A určitě jim nezapomeňte zdůraznit, že rozhodně nechcete v jejich životě žádného důležitého člena původní rodiny nahradit.

Fotografie: Pixabay

Nová rodina by měla zůstat jednotná za všech okolností. Vyhraďte si ve svém srdci místo pro každého jejího člena – bez ohledu na to, co vám říká vaše okolí nebo třeba společenské konvence. Postavíte tak nové a silné základy něčemu zcela unikátnímu a výjimečnému. A to za trochu té námahy rozhodně stojí. Z takového základu totiž budete čerpat během celého společného života a mnohdy ještě déle.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]