Jeden z klíčových momentů jinak dokonalé svatby pokazil číšník. Upustil několikapatrový dort

Fotografie: Depositphotos

Každé svatební veselí má několik složek, které tak nějak tradičně nelze vynechat. Pravda, najdou se i výjimky. Jedním z vrcholů je tak svatební dort, ukázka pekařského mistrovství.

Všichni obvykle čekají, jaký skvost na ně čeká. Působivé pekařské dílo skládající se většinou hned z několika vrstev, je totiž dotaženo k dokonalosti. Ale i tady se může vyskytnout pořádný karambol. Někteří novomanželé musí s bolestí v srdci sledovat, jak se hlavní atrakce řítí rovnou ke své zkáze. A nemusí jít ani o kvalitu samotného dortu, jak třeba o servírování. Na tomto večírku totiž vypadl dort přímo z rukou číšníkovi, který ho měl na starosti. Jak to celé dopadlo?

Ženich zasahuje

Jakmile se objevil mnohopatrový svatební dort, upřely se na něj zraky veškerých hostů. Ženicha, nevěstu a jejich rodiny nevyjímaje. Byl dokonale bílý, studené plameny na jeho povrchu působily dojmem vskutku magickým. To však netrvalo dlouho, protože před zraky nevěsty i ostatních došlo náhle ke katastrofě. Záznam na TikToku ukazuje, jak číšník nečekaně zakopl o práh a stáhnul s sebou dolů i svého kolegu. Na zem pak přistává i celý svatební dort.

Záběr na nevěstu jasně ukazuje celý mix emocí, kterými zrovna procházela. S otevřenými ústy stála uprostřed síně a jen nevěřícně sledovala, co se to vlastně děje. Jak však ukázal i web Fakt, ženich záhy prokázal perfektní reflexy a obrovskou pohotovost. V tomto kritickém momentu totiž popadl vidličku a naprosto bez problémů si vzal kousek dortu přímo z podlahy. Tím povzbudil i ostatní hosty k tomu, aby udělali totéž. Nevěsta pookřála a opět se mohla smát.

@wedding.vn520 She married the right man😅🎂 #trendding #love #wedding #weddingtiktok #trending #bridal #groom #bride #happywedding #fyp #trend #trending #fypシ #cuoinha ♬ nhạc nền – Wedding Love

Měsíce plánování svatby málem přišly vniveč, když ženich odpověděl „Ne“. Poté přišlo dojemné vysvětlení

Perfektní přístup

Není známo, co přesně následovalo. Novomanželé se však dokonale vyrovnali s první krizí, která je postihla. Nahrávka ukazuje, že duchapřítomnost se vždycky vyplatí. Tohle byla ale jen drobná krize. SvětKreativity se zmínil o mnohem vážnějších případech, třeba o záchraně dítěte. Záznam ze svatby už má asi 32 milionů zhlédnutí a provázejí ho samé nadšené komentáře. V první řadě lidé chválí přístup ženicha a jeho vynalézavost.

„Nemůžeš ovlivnit, co se stane, ale můžeš si zvolit svou reakci. Tahle zachránila den,“ napsal jeden uživatel. „Začal manželství tím, že ukázal své drahé, že najde řešení každého problému,“ zaznělo také. Situaci se spadlým dortem popsal i profesor Jan Sokol v knize Malá filosofie člověka. Je totiž zajímavé, jak se pouhým pádem a ztrátou tvaru stane z dortu „nic“ nebo odpad, přestože se mu obsahově vůbec nic nestane. Není závadný, jen pro nás přestal být dortem.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]