Obyčejný kolíček na prádlo uleví od bolesti a zdravotních problémů

Někdy narazíme na internetu na něco opravdu zajímavého, a toto je bezpochyby ten případ. Víte, co dokáže obyčejný kolíček na prádlo? Zdravotní problémy čas od času trápí většinu lidí. Přitom existuje naprosto jednoduchá metoda, díky které si od nich můžete trochu ulevit. Bude vám k tomu stačit obyčejný kolíček na prádlo a vaše ucho. Stále se divíte? Nebojte se, všechno si vysvětlíme.

Ucho jako mapa lidského těla

Všechno začíná v čínské medicíně. Je to o technice, které se říká reflexologie. V Číně ji objevili již před tisíci lety. Je to starodávná metoda, která ovšem funguje. Je to zónová terapie a určitá varianta akupresury. Tento pojem už jste určitě někdy slyšeli. Při reflexologii je jednou z nejdůležitějších částí těla, které tato technika využívá, právě lidské ucho. Je to z toho důvodu, že ucho je taková mapa našeho těla. Končí zde totiž řada nervových zakončení.

Každé lidské ucho má 6 bodů, které jsou spojeny s různými částmi našeho těla. Připněte na tyto body obyčejný kolíček na prádlo, a to po dobu aspoň pěti sekund, a bude následovat okamžitý pocit úlevy a příliv životní energie.

Co který bod znamená?

1. bod – horní část ucha, má přímé spojení se zády a rameny. To jsou oblasti, se kterými máme často problémy. Když si budete upínat kolíček na ucho v tomto místě po jednu minutu každý den, může se vám podařit snížit napětí v oblasti ramen a zad. Při sedavém životním stylu je to k nezaplacení.

2. bod se nachází v horní části ohybu ucha a má spojitost s vnitřními orgány. Pokud se cítíte v průběhu dne nevysvětlitelně unavení, cítíte celkovou nepohodu, právě toto místo může přinést vysvobození.

3. bod tvoří horní střed ucha a má návaznost na klouby. Můžete tak zmírnit bolest kloubů a problémy s pohybovým aparátem. 4. bod je spodní střední část ucha a je spojena s nosem a krkem. 5. bod je nad ušním lalůčkem a je zase spojen s trávením. V tomto případě může sloužit ke zmírnění bolestí břicha a problémů se zažíváním.

A konečně poslední, 6. bod, tím je samotný ušní lalůček. Ten je doslova srdcem a hlavou. Jeho masáž může pomoci od migrény a jiných bolestí hlavy, ale také posílit činnost kardiovaskulárního systému.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]