Od teď budou vaše lívance dokonalé. Použijte tajnou přísadu

Lívance jsou skvělou a populární pochoutkou. Jak na ně, aby byly dokonalá? Použijte tuto tajnou přísadu. A nemusíte se obávat toho, že by byla, jakkoliv nedostupná a jakkoliv zvláštní. Jedná se o věc, kterou máte běžně doma, nebo kterou kdekoliv koupíte. A to v podstatě za pár korun. Začíná vás o to více zajímat, o co se jedná? Odpovíme vám.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Podíváme se na všechny, které jsou nezbytné proto, aby se vám lívance skutečně povedly a aby byly chuťově takové, jaké mají být. Žádné složitosti samozřejmě čekat nemusíte, jelikož si stačí vzít toto:

  • 500 ml mléka
  • 250 g mouky
  • 3 vejce
  • 2 lžíce cukru
  • 2 lžičky minerální vody

A nyní ještě ona tajná přísada, kterou není nic jiného než jenom bramborový škrob. Na předepsané množství jednotlivých ingrediencí budete potřebovat 2 polévkové lžíce. A v tu chvíli máte vše, co potřebujete.

Připravte si těsto

Pokud jste někdy dělali palačinky, tak velmi dobře víte, jak na to. A pokud ne, budete překvapeni tím, jak je to jednoduché. Stačí dát veškeré ingredience do mísy a jenom míchat. Vhodné je použít kuchyňský šlehač který se postará o to, že v těstě na lívance nebudou hrudky a že se vše dokonale propojí. Když je těsto hotové, už se můžete pustit do klasické přípravy.

Smažte na pánvi

Ani tady není postup nijak netradiční, nebo unikátní. Postačí vám pánev, na kterou dejte trochu oleje. Když se rozpálí, naběračkou nalijte těsto v takovém množství, aby bylo pokryto celé dno pánve a aby zároveň těsto nebylo až moc vysoké. Smažte nejprve z jedné, potom z druhé strany. Následně dejte na talíř a pokračujte ve smažení dalších.

A čím vaše lívance naplnit? To je ne vás. Hitem je určitě marmeláda, lískooříškový krém, ale také skořice, stejně jako nelze zapomínat také na tvaroh, nebo řadu dalších věcí. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.