Odstranění námrazy na skle u auta během chvíle za pomoci speciální směsi

Odstranění námrazy lze zjednodušit pomocí speciální směsi, kterou si vyrobíte sami doma. Nemusíte tedy používat produkty, které lze koupit v auto potřebách pod označením rozmrazovač čelního skla. Je sice pravdou, že podobné produkty existují, ale zároveň je nutné dodat, že jsou celkem drahé.

Namíchejte si domácí rozmrazovač skel

Odstranění námrazy můžete zvládnout i jiným způsobem. A to tak, že si rozmrazovač skel jednoduše vyrobíte u sebe doma. Postačí k tomu jenom tři složky a je hotovo. Důležité je pouze zachovat správný poměr který zajistí, že vše bude fungovat, jak má. K výrobě si připravte:

  • Čistý alkohol
  • Vodu
  • Saponát

A jak vše správně smíchat? Nejprve promíchejte vodu s alkoholem v poměru, že vezmete jeden díl vody a dva díly alkoholu. Následně přidáte jednu lžičku saponátu. Vše důkladně promícháte, aby se jednotlivé ingredience dokonale propojily.

Přelijte do rozstřikovače a aplikujte

Jakmile máte hotovo, můžete směs přelít do rozstřikovače. To proto, že si tímto způsobem výrazně usnadníte samotnou aplikaci na skla vašeho vozu. Když máte nádobu v ruce, můžete ji použít. Klasicky stříkejte na čelní sklo, na boční okénka, ale i na zadní sklo. Odstranění námrazy bude jednodušší než kdykoliv předtím. Nyní už stačí mít nádobku s touto směsí každý den po ruce. Zatímco sousedí budou trávit desítky minut se škrabkou v ruce, vy líh s vodou nastříkáte na okno, sednete do vozu a budete moci vyrazit.

Pozor na bezpečnost

Nezapomínejte na to, že vaše směs obsahuje celkem velké množství lihu. První bezpečnostním pravidlem je to, že byste se směsi neměli nadýchat, jinak se může krátkodobě dostavit stav podobný opilosti a také stav nevolnosti. Dále byste při aplikaci neměli kouřit, nebo jinak manipulovat s otevřeným ohněm. Jinak může vzniknout požár. Tolik k samotnému použití.