S jarem přichází i věčný boj s plevelem. Vytáhněte do protiútoku s netradičními zbraněmi, které vás ho definitivně zbaví

Fotografie: Depositphotos

Asi každý člověk se někdy snažil zbavit plevele. Bohužel je tato práce velmi náročná a především ne vždy plevel úplně zmizí.

Toto je ten nejúčinnější způsob, jak odstranit plevel na vaší zahradě. Plevel, který vyrůstá z prasklin na chodníku na dvoře nebo parkovišti, je velmi nepříjemný a těžko se likviduje. Nejenže to nevypadá vůbec dobře, ale také to může způsobit ještě větší problémy na zahradě. Ve skutečnosti, když tento plevel začne vyrůstat z trhlin na chodníku, může rozbít beton.

Jak se správně zbavit plevele

Tráva, květiny a další různé rostliny se stávají plevelem, když se rozhodnou vyklíčit tam, kde je člověk vůbec nechce. Plevel se obvykle odstraňuje mechanicky. Většina rostlin má tendenci růst a šířit se jinde. Skvělým příkladem jsou pampelišky, kterých se dá jen těžko zbavit. Jejich kořeny jsou velmi dlouhé, takže mechanické vytrhávání nebude vůbec fungovat. Proto byste měli znát tyto účinné tipy.

Různé způsoby, jak plevel odstranit

  • Mechanický způsob odstraňování – ruční trhání,
  • likvidace pomocí domácích potřeb a výrobků pro domácnost,
  • ničení různými postřiky,
  • spalování rostlin.

Vždy je důležité najít nejvhodnější, ale efektivní metodu pro konkrétní druh plevele. Opravdu neexistuje jen jedna účinná rada, jak plevel odstranit.

Fotografie: Pexels

Vařící voda

Horká voda je jedním z nejlevnějších a nejjednodušších způsobů, jak zabránit růstu plevele v půdě. Stačí, když nalijete vroucí vodu přímo na plevel, tím ho zaručeně pomalu zničíte. Plevel totiž takovou teplotu dlouho nevydrží a potom odumře. Během nějaké doby bude plevel zničený vroucí vodou úplně ke kořenům.

Fotografie: Depositphotos

Obyčejná soda a ocet

Jedlá soda je opravdu skvělý pomocník při hubení plevele. Pokud chcete zničit jen pár konkrétních plevelů, nasypte lžičku sody přímo na ně. Osypte sodou celý povrch, abyste odstranili plevel i z prasklin na chodníku. Další věc, kterou určitě máte v kuchyni naprosto všichni, je ocet. Díky svým kyselým vlastnostem je rovněž ideální pro hubení plevele.

Zdroj: GardeningKnowHow