Riskovala všechno, aby zachránila 4letého chlapce. „Brečel jsem na dně hluboké šachty a klepal se hrůzou,“ říká zachráněný šťastlivec

Fotografie: iStock

Odvážní jsou nejen dospělí, ale také děti. Některé neváhají, a když je potřeba a umí to, neváhají pomoct z nesnází svým vrstevníkům, kteří se ocitli v ohrožení života.

Mladá maminka Shaina Sykes cestovala se svými malými dvěma chlapci na nákupy do města Buffalo. Potřebovala jim doplnit šatník, protože kluci rychle ze všeho vyrůstali a oblečení je bylo malé. Zároveň se chtěla stavit u své kamarádky, která měla také malé děti, a probrat s ní, jak jde život. Nikdy si byla nepomyslela, že zažije tak hrůzostrašnou situaci, jež na ni a syny čekala.

Šálek černé kávy s kamarádkou

Shaina Sykes se s kamarádkou delší dobu neviděla, takže obě měly co povídat. Chlapci si zatím šli hrát na zahradu s ostatním dětmi. V zápalu hry se dostali za plot zahrady, kde byl sousedův pozemek s rozestavěným domem. To bylo něco pro děti. Prolézali hrubou stavbou a hráli si na Indiány a kovboje. Najednou se ozval křik. Čtyřletý Rowan spadl do šachty studny.

Pomoc na dosah ruky

Když děti uslyšely zoufalý výkřik, utíkaly hned k šachtě. Na dno nebylo prakticky vůbec vidět. Bylo ale slyšet Rowanovo volání o pomoc. Naštěstí si s dětmi hrála i dvanáctiletá Sadie Peterson. Už před tím chlapcům říkala, aby se k šachtě raději nepřibližovali, ale neposlechli ji. Nyní se stalo to, čeho se hodně obávala. Jenže nikdy jiný po ruce nebyl, aby Rowena zachránil. Odhodlala se proto k odvážnému činu.

Fotografie: Pixabay

Až na dno šachty

Sadie Peterson musela sešplhat do hloubi šachty. Ještě, že uměla šplhat. Ve svém volném čase často chodila slézat umělé stěny. Když byla na dně šachty, podala ruku Rowanovi a přitáhla si ho k sobě. Byl nejvyšší čas, protože hrozilo, že se Rowan ve vodě utopí. Nahoru se dostat bylo o poznání horší než slézt dolů. To už ale byli po ruce i dospělí, které děti zavolali. Ti pak pomohli Sadie a Rowanovi dostat se na povrch.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]