Instinkt 7letého chlapce zachránil celou rodinu. Neváhal ani vteřinu a přesně věděl co dělat

Fotografie: Sebastiaan ter Burg / Creative Commons / Attribution 2.0

V situacích života a smrti se můžete často setkat s instinktem, který vás nabádá zachránit ty, které milujete. V tu chvíli dokážete nemožné, stejně jako 7letý chlapec, který se stal hrdinou. 

Malým hrdinou se stal Chase Poust, kterému bylo v té době pouhých 7 let. On, jeho táta Steven a také 4letá sestra Abigail byli na rodinném výletě lodí na floridské řece St. Johns poblíž Mandarin Point. Chase a Abigail plavali kolem lodě, zatímco Steven lovil na palubě. Byl to vskutku idylický výlet, alespoň do doby, než silný proud uvolnil Abigailino zajištění a smetl jí od lodě. Chase si v tu chvíli uvědomil, že je jeho sestra v ohrožení života, pustil tedy loď a pokusil se k ní dostat.

Rodina se ve vodě úplně rozptýlila

Steven následně skočil do vody, ale když si uvědomil, že nemůže držet krok s oběma dětma, stál před mučivým rozhodnutím. „Řekl jsem jim, že je miluji, protože jsem si nebyl jistý, co se stane“, řekl Steven pro média. Jejich otec se snažil svoje děti za každou cenu dohnat, ale vyčerpal se a dostal se úplně mimo jejich vzdálenost. Než se tak stalo, nařídil Chasovi, aby doplaval ke břehu pro pomoc. Mezitím se snažil držet co nejblíže u Abigail, protože mu bylo jasně, že byť měla záchrannou vestu, tak by dlouho ve vodě sama nevydržela.

Chlapec dostal důležitý úkol

Pro 7letého chlapce byl tento úkol velice těžký, ale přesto se dostával na břeh zuby nehty. Nezapomínal však odpočívat, což bylo klíčové, aby tento úkol dopracoval do zdárného konce. A to přesto, že proud šel přímo proti němu, takže to měl mnohem náročnější. Chaseovi trvalo hodinu, než se dostal na břeh. Jakmile se dostal na pevnou zem, běžel k nejbližšímu domu a zavolal pomoc.

Vše dobře dopadlo

Členové hasičského a záchranného oddělení v Jacksonville, šerifského úřadu a floridské komise pro ochranu ryb byli vysláni, aby hledali Stevena a Abigail. Jako zázrakem byli oba nalezeni a zachráněni asi o hodinu později. Nacházeli se až 2 km od své loďky. Celá rodina byla v pořádku a Steven Poust nemůže být na svého syna pyšnější. Díky odhodlání tohoto malého superhrdiny mohou vyprávět dokonalý příběh, který nadchne každého posluchače.

Zdroj: Upworthy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]