Olíznutí od psa není jen projev lásky. Pomůže to i vašemu zdraví

Olíznutí od psa bereme především jako projev jeho lásky. Rozhodně bychom se mu neměli bránit, jelikož má také prospěšné účinky na naše zdraví. Společně se podíváme na to jaké. Až to zjistíte, budete chtít mít svého mazlíčka neustále nablízku. Pokaždé když vás olízne máte jistotu, že vás má nejenom rád, ale že vám také prospívá.

Posílení imunity

Pokud na vás pes dýchne z velké blízkosti, zapomeňte na mýty u tom, že plný bakterií. Naopak, je plný probiotik, která lidskému tělu výrazně prospívají.

Posílení psychického stavu

Pokud si se psem dáte pusu nebo vás olízne, tak to má velmi pozitivní vliv na vaši psychiku. Dojde k posílení celkových vztahů a v mozku se také uvolňují hormony přinášející radost. Ty jsou pro každého člověka velmi důležité.

Uvolnění serotoninu

I to je jeden z hormonů, který lidské tělo potřebuje. Jedná se o takzvaný hormon štěstí, který se začne vylučovat právě ve chvíli, kdy jste se psem v kontaktu. I ten má velmi blahodárný vliv na psychiku. Jedině tak budete brát život z optimistického pohledu.

Zvýšení odolnosti

Pokud jste se psem v kontaktu, tak si měníte vzájemné bakterie. To je podobné jako očkování. Jde o malé dávky, díky kterým si vaše tělo vytvoří odolnost. Díky tomu se nemusíte obávat různých nákaz. To stejné čeká i vašeho psa.

Podpora respektu

Pokud vás pes olízne až ve chvíli, kdy mu to dovolíte, tak podporujete vzájemný respekt. Když ho získáte u svého psa, tak ho můžete v budoucnu získat i u lidí. Jednoduše budete mnohem lépe vědět, jak na ně.

Eliminace stresu

Pes je lepší než jakékoliv prášky. Psychické problémy nás ovlivňují stále více a tak je lepší proti nim bojovat. V tom pomohou domácí mazlíčci. S každým olíznutím a kontaktem víte, že se zbavujete problémů ve vaší hlavě.

Ochrana před alergiemi

Když je člověk v kontaktu s některým alergenem, je malá pravděpodobnost toho, že by na danou látku byl alergický. Pokud nejde o alergie vrozenou, je kontakt psa dobrý proto, abyste v budoucnu nebyli alergičtí právě na zvířecí srst.

Přirozená ochrana

Proč nás psi lížou? Dávají nám tak najevo, že nás chtějí ochránit. Díky tomu se nemusíme bát třeba napadení, jelikož máme jistotu, že náš čtyřnohý přítel bude zároveň i ochráncem.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]