Optická iluze dokáže pořádně zamotat hlavu, ale rozhodně také odhalit tajné stránky vaší osobnosti

Fotografie: CanvaPhotos

Podobně jako klasický test inkoustových skvrn mohou abstraktní obrazy a způsob interpretace umění odhalit pozoruhodné detaily o skrytých aspektech naší osobnosti a způsobu našeho myšlení.

Abstraktní obrazy používají psychologové z určitého důvodu, protože nám mohou napovědět o skrytých aspektech naší osobnosti. A kromě toho při pohledu na ně získáváme všechny psychologické výhody, které nám umění obecně poskytuje, včetně zvýšení kreativního myšlení, většího počtu spojení mezi neurony atd. Vědci se domnívají, že umění mimo jiné pomáhá zintenzivnit výměnu informací mezi mozkovými hemisférami a „posiluje“ schopnost řešit problémy.

Jaká je vaše osobnost

Psychologickou studií bylo dokázáno, že hodinová prohlídka muzea umění výrazně zvyšuje úroveň kritického myšlení a empatie. Neurobiologové navíc upozorňují, že skenování mozku potvrzuje, že při pohledu na umělecké dílo se uvolňuje dopamin ve stejné oblasti mozku, která je zodpovědná za zamilovanost. V tomto článku osvětlíme skryté aspekty vaší osobnosti. Kterého obrázku jste si všimli jako prvního, když jste se do něj podívali? Už jste se rozhodli? Nyní se podívejte, co vaše odpověď znamená.

Tvář starého muže

Pokud jste si jako první všimli tváře starého muže, kterou si poskládáte z ostatních prvků na obrázku, znamená to, že se v životě vždy snažíte vidět celkový obraz. Každý z nás občas přemýšlí o tom, co je pro nás nejdůležitější. Přemýšlíme o uplynulých hodinách, dnech a minutách, vzpomínáme na laskavá slova lidí kolem nás nebo na činy, za něž jsme stále nesmírně vděční. Nejčastěji slyšíte volání, které vás vyzývá, abyste uskutečnili to, co vaše srdce a duše nejvíce potřebují.

Možná jste se setkali s někým, kdo vám pomohl překonat nejtemnější období vašeho života, a nyní tuto laskavost předáváte ostatním jako štafetovou hůl. To je to, co vám přináší vnitřní klid. Vaše srdce zoufale touží rozšířit obzory možného a zasít kolem sebe dobro, aby jeho výhonky jednoho dne zaplnily celý svět.

Fotografie: Freepik

Rytíř ve zbroji

Pokud jste nejprve viděli rytíře v brnění, pravděpodobně to znamená, že se chcete bavit a užívat si života víc než cokoli jiného, ale trpíte nějakým citovým traumatem. Kvůli tomu si na duši neustále navlékáte pomyslné brnění, které vás má chránit před novými nebezpečími, aby vás znovu nezranila. Nejvíce ze všeho si přejete pevný a stabilní vztah a opravdové přátelství. A také se musíte naučit, jak o sebe skutečně pečovat. Musíte se přesvědčit, že jste úžasní a více než hodni lásky.

Pusťte bolest, která se uhnízdila ve vašem srdci, nechte ji odplazit. Buďte sebevědomí. Mějte se rádi tak, jak si zasloužíte, a časem vám vesmír začne odpovídat stejným způsobem. Pokud máte laskavé a milující přátele, nedržte si je od těla. Zkuste se jim skutečně otevřít a zažeňte strach, který vám v tom brání. Vesmír je plný dobra a krásných okamžiků. Oceňte je.

Dva tanečníci

Pokud na obraze jako první vidíte dva tanečníky, znamená to, že v hloubi duše máte k životu spíše romantický vztah. Ale málokdy se o něj podělíte s ostatními. Bez ohledu na to, jak moc milujete své blízké, je pro vás těžké dát jim to najevo. Měli byste se přemoci a alespoň několika slovy, milým gestem nebo malým dárkem se jim pokusit ukázat, jak důležitou roli hrají ve vašem životě.

Fotografie: Depositphotos

Podvědomá volba tohoto symbolu rovněž znamená, že máte nějakou skrytou touhu. Nenechávejte ji pod zámkem, ale nechte ji vyjít ven. Pokud chcete navštívit nějakou zemi, sestavte si cestovní plán a pracujte na jeho uskutečnění. Pokud se celý život toužíte naučit cizí jazyk, naučte se ho, přestaňte o tom jen snít. Život pro vás může být nevýslovně krásnou cestou, pokud si trochu pomůžete.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]