Optický test: Potrénujte své oči a najděte mezi auty něco navíc

Máme pro vás další z nekonečné řady hlavolamů. V tomto případě je to optický test, který procvičí vaši vnímavost a také koncentraci. Je jen zlomek lidí, kteří na obrázku najdou mezi vyobrazenými auty i autobus. Pakliže to ale zvládnete do třiceti vteřin, můžeme vám jen pogratulovat. Zrak máte nejspíš jako ostříž a trpělivosti, či soustředěnosti na rozdávání.

Optické testy potrénují nejen oči, ale i mozek

Tento optický test procvičí celkově vaše vlastnosti, nejen to, jak vidíte, nebo přemýšlíte. Na první pohled se jedná o vizuální klam, který dává pocit, že se díváte na samé siluety automobilů. Jako by se zdálo, že hledaný autobus tam skutečně není k nalezení

Když však očima postupně prohledáte řadu po řadě, dojdete k závěru, že autobus se na vyobrazení opravdu vyskytuje. Někdo se bude po autobusu pídit nesystematicky a střídat své pohledy v různých směrech, lidé systematičtí zase zvolí postupné prohledávání a zkontrolují auto po autě.

Výsledek optického testu

Už víte výsledek? A zvládli to v časovém limitu třiceti vteřin? Pak gratulujeme. Jste velice dobří. Pokud se vám test s auty líbí, můžete jej dát k vyzkoušení i svým přátelům, či známým a pro zajímavost jim zkrátit časový limit na deset minut. A když se vám na obrázku autobus nepodařilo najít, nevěšte hlavu.

V příštím testu třeba uspějete lépe než jiní. A zde je výsledek: autobus naleznete ve čtvrté řadě seshora a v pátém sloupci z pravé strany.

Trénujte svou paměť

Obecně je známé, že mozek je zapotřebí pravidelně trénovat. Pakliže jeho funkce nejsou tak často využívány, můžete mít problémy s častou zapomnětlivostí, nebo se také budete hůře učit nové vědomosti. K tréninku mentálních funkcí postačí čas od času přečíst například nějakou dobrou knihu, nebo vyluštit křížovku, rébus, či hlavolam. Pustit se samozřejmě můžete i do jakéhokoliv kurzu, třeba i jazykového.

Fotografie: Harmonukum