Kouzelné hnojivo na orchideje přinutí ke květu i věčně umírající rostlinu. Na jeho přípravu stačí jen pár ingrediencí

Fotografie: Depositphotos

Jeden dá se říct kouzelný pytlík hnojiva dokáže nahradit krmení orchidejí po celý rok. Tato směs je jednoduchá, ale velice výživná a přírodní.

Můžete se trápit s tím, že vám nerostou orchideje tak, jak byste si přáli. Hledáte na internetu různé vychytávky a tipy, jak udělat, aby tyto pokojové květiny rozkvetly a vy se těšili z velkého množství květů. Ale tomu už je konec. Je tu totiž jedno hnojivo, které si můžete vyrobit sami doma a budete se radovat z krásných orchidejí.

Co budete potřebovat

Na tuto směs budete potřebovat suché vaječné skořápky, kokosový substrát a koňský hnůj v granulích. Skořápku rozmačkejte, promíchejte se všemi dalšími složkami a touto směsí naplňte síťovaný pytlík, který zavažte na obou stranách. A to je všechno, jednoduché, že? A takhle rychle udělané hnojivo dokáže zázraky.

Fotografie: Pixabay

Jak toto hnojivo používat

Tento sáček dejte co nejblíže kořenům orchideje. Zalévejte květinu tak často, jak jste zvyklí a jak potřebuje, voda se musí dostat až ke hnojivu. Orchidej se tímto hnojivem může živit třeba celý rok a nic jiného už nepotřebuje.

Kořeny orchideje totiž vyrašili přímo do sáčku s hnojivem a tak dostávají tu nejlepší výživu. Zhruba jednou za rok byste měli tento pytlík vyměnit za nový.

Fotografie: Unsplash

Další tipy na hnojiva

Dalším skvěle fungujícím hnojivem, které si můžete udělat doma, je hnojivo z banánové slupky. Zní to šíleně, ale doopravdy to funguje a rostlina vám ještě poděkuje. Orchideje totiž potřebují fosfor a ten právě banánová slupka obsahuje. A že je ho v ní opravdu dostatek.

Fotografie: Freepik

Jednu banánovou slupku nakrájejte na tenké proužky a nechte je dva dny odstát ve vodě. Nezapomeňte to na celé dva dny dát do ledničky. Po této době to sceďte a smíchejte půl na půl s čerstvou vodou. A tohle hnojivo použijte místo zálivky.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]