Přírodní hnojivo lze vyrobit i z banánové slupky. Hodí se nejen na orchideje

Přírodní hnojivo je pro květiny obecně to nejlepší. Je silné, má celou řadu výživových látek a také v něm není nebezpečná chemie. Přírodní hnojiva samozřejmě nemusíte nutně jenom kupovat v obchodech, jelikož si je můžete také snadno vyrobit. A k tomu vám poslouží i obyčejná banánová slupka.

Co budete potřebovat?

Je to pouze banánová slupka a voda. Pamatujte si vždy správný poměr, kterým je jedna slupka na 1 litr vody. Slupku lze použít v různých podobách. Může být čerstvá, nakrájená na kousky, stejně jako může být také usušená a nakrájená, nebo i rozdrcená na prášek. Je jenom na vás, jaké formě dáte přednost. Pravdou ale je, že z té čerstvé je přírodní hnojivo zaručeně nejsilnější.

Jdeme na to

Postup je velmi jednoduchá. Základem je banánová slupka, kterou dáte do nádoby s vodou, tuto nádobu zavřete a necháte ji při pokojové teplotě po dobu dvou dnů. Nárazově promícháte jednoduchým pohybem s uzavřenou sklenicí. Nic více dělat nemusíte a takto samo se vám přírodní hnojivo z banánových slupek vytvoří.

Použití je hračkou

Po dvou dnech můžete sklenici otevřít. Když se tak stanem, přeceďte daný roztok tak, aby slupky zůstaly v cedníku. Ty potom můžete vyhodit, jelikož už vám k ničemu nejsou. Vzniklou banánovou vodu bude potřeba ještě naředit, a to v poměru 1:1. Tedy na jeden litr banánové vody přidáte ještě litr vody čisté. A vše promícháte.

Nyní už stačí pouze vodu využít k tomu, abyste s ní své orchideje, ale klidně i jiné květiny zalévali. A to v množství, které daná květina potřebuje. Unikátem tohoto postupu je to, že v banánových slupkách je tolik prospěšných látek, že už ani žádné jiné hnojivo potřebovat nebudete a vaše rostliny budou mít vše, co potřebují. A to se i pozitivně podepíše na tom, jak se jim bude dařit. Bude to lépe, než kdykoliv předtím. Přitom je cesta k jejich zdraví tak jednoduchá.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]