Skvělá domácí hnojiva pro správný růst okurek. Letos vás rozhodně nemine rekordní úroda

Fotografie: Depositphotos

Díky tomuto přírodnímu hnojivu se vašim okurkám letos bude opravdu dařit. Vyzkoušejte ho a budete se moci radovat z velké úrody.

Špatnou úrodu způsobuje velké množství faktorů. Mezi ty nejznámější patří neúrodná půda, nesprávná zálivka, nesprávné hnojení a mnoho dalších. Proto je dobré seznámit se s touto technikou sázení okurek, díky které můžete dosáhnout vynikajících výsledků i na neúrodné půdě. Toto hnojivo je přírodní a musí být použito při výsadbě sazenic okurek do země.

Tak můžete začít

Na dno jamky, kterou jste si připravili pro výsadbu sazenic, vložte čerstvé listy kopřivy. Pokud k nim nemáte přístup, můžete je nahradit například jetelem nebo pampeliškou, protože tyto rostliny mají také vysoký obsah dusíku. Po sběru kopřivy je třeba ji pořádně rozdrtit. Čím víc bude rozdrcena, tím rychleji hnije a má lepší účinky. Dá se nakrájet na malé kousky a pak drtit, ale to není úplně nutné.

Fotografie: Depositphotos

Rozdrcenou kopřivu dejte na dno jamky a malou špachtlí ji smíchejte s trochou zeminy. Vzniklou směs zalijte vodou a zakryjte ji přibližně deseticentimetrovou vrstvou kompostu. Poté znovu zalijte. Nyní můžete přidat sazenice okurek. Tímto způsobem můžete zasadit semena i přímo do země. Místo sazenice tak dáte semínko. A zasypejte je zeminou.

Další způsoby

Pokud vážně chcete mít velkou úrodu okurek, nemusíte chodit do květinářství a tam kupovat ta nejdražší hnojiva. Poradíte si i s tím, co máte doma a stojí to pár korun. Vyzkoušejte například jednu z těchto metod:

  • Kvasnicový roztok – kvasnice jsou velmi efektivním hnojivem na okurky. Budete potřebovat asi 15 g sušeného droždí, 15 lžic cukru a asi 6 litrů spíše teplejší vody. Vše rozmíchejte a nechte v klidu přes noc. Na okurky toto hnojivo použijte ráno a večer.
  • Mléčný roztok s jódem – k výrobě tohoto hnojiva budete potřebovat pouze 500 ml mléka, 10 litrů vody a 10 kapek jódu. Všechny tyto suroviny smíchejte a aplikujte na již vyrostlé okurky. Použijte asi 500 ml roztoku. Poté několikrát opakujte.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]