Ořechy jako základ jídelníčku. Jejich konzumace má pozitivní vliv na organismus

Ořechy nejsou jenom chutné, ale jsou i zdravé. Toto je výčet hlavních důvodů, proč by měly být součástí pestrého jídelníčku. Mnoho lidí na to však nedbá, a to je velká chyba. Ochuzují se tak o celou řadu velmi důležitých látek, jako jsou známé omega-3 mastné kyseliny. Co se s vaším tělem stane, pokud se bez ořechů neobejdete ani jeden jediný den?

Bojují proti depresi

Máte psychické problémy, nebo vás jednoduše něco trápí? Nemusíte hned sahat po antidepresivech, když jsou mnohem lepšími pomocníky právě ořechy. Díky zmíněné kyselině si dokážou poradit jak s drobnými psychickými problémy, tak i s nemocemi, jako jsou deprese nebo vady kognitivních funkcí.

Podpora činnosti mozku

Čeká vás důležité období, kdy se na mozek potřebujete spolehnout? Nebo naopak chcete eliminovat možná rizika spojená s problémy, které přináší třeba Alzheimerova choroba? V obou případech jsou ořechy jasnou volbou.

Pozitivní vliv na srdce

Je to nejdůležitější sval našeho těla, a tak byste se k němu také měli chovat. Co to pro vás znamená? Nutnost jíst ořechy. Ty pomáhají nejenom optimalizovat krevní oběh, ale lze díky nim také velmi dobře snižovat krevní tlak.

Podpora hubnutí

Chcete štíhlou linii? Tak do jídelníčku zařaďte ořechy. Sice obsahují tuky, ale ne tolik, aby to byl problém. Naopak vláknina a proteiny jsou dobrou kombinací ve chvíli, kdy potřebujete nějaká ta kila efektivně shodit.

Zlepšení potence

Proto je dobré, aby ořechy jedli i muži. To proto, že obsahují mnoho látek, které potenci výrazně napomáhají. Jejich výčet je celkem bohatý a jedná se například o vápník, hořčík, fosfor, mangan a draslík. A to vše získáte do těla výhradně jenom přírodní cestou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]