Originální cupcakes, které zvládne i úplný začátečník – jeden základní recept a nespočet možných podob

Cupcakes či muffiny patří na seznam oblíbených moučníků. Jedná se o malé dortíky v papírovém košíčku, který může být různě barevný nebo vzorovaný. Muffiny mohou být vanilkové, makové, ořechové, kakaové, ovocné a další varianty. Zdobené jsou čokoládou, krémem, pudinkem, ovocem, šlehačkou. Nezřídka si je lidé nechávají péct na svatbu a různé oslavy anebo z nich dokonce vytvářejí dorty. My vám dnes přinášíme inspiraci, jak takové muffiny upéci a následně ozdobit.

V prvé řadě potřebujete muffiny upéci. Receptů existuje nespočet. Zkusit můžete klasické bábovkové těsto, ale i jiné verze.

Základní recept: 250 g hladké mouky, 100 g cukru, 2 lžičky prášku do pečiva, vanilkový cukr, špetka soli, 200 ml mléka, 2 vajíčka, 85 g másla.

Pro dvoubarevnou nebo kakaovou verzi přidejte do těsta kakao. A jak následně cupcakes ozdobit? To už záleží jen na vás. Mohou být vánoční, velikonoční, narozeninové nebo ozdobené jen tak, aby vypadaly zajímavě. Pochutnat si na nich můžete jak v neděli, tak ve všední den. 

Slavnostní pečivo

Pozdrav od moře

Na zdobení krému budete potřebovat potravinářské barvivo, následně pak rozmixované ořechy nebo sušenky a kupované ozdoby. Případně si mořské ozdoby můžete vyrobit sami. Je potřeba mít silikonovou formu.

 

Obrázek: lifefamilyfun

Veselá zvířátka

Tady už je potřeba být trochu zručný a kreativní. Těsto může být v základní verzi nebo kakaové. Případně zkusíte jiné, které se vám osvědčilo a všem chutná. Pak už stačí jen zdobit. I zde existuje možnost přilepit na krém hotovou ozdobu nebo si vyrobit tvář zvířátka v silikonové formičce.

Obrázek: bettycrocker

Vánoční cupcakes

Použít můžete košíčky typické pro dané období: zlaté, stříbrné, zelené, červené nebo s vánočním vzorečkem. Buď můžete jen cik cak polít čokoládou a posypat hvězdičkami nebo se inspirujte přiloženým obrázkem. 

Obrázek: sainsburys

Velikonoční cupcakes

Použijte veselé barevné papírové košíčky a vyhrajte si se zdobením. Pro usnadnění práce lze použít kupované ozdoby.

Obrázek: quericavida

Banánové pokušení

Do základního receptu přidejte čokoládové hobliny a muffiny upečte. Po vychladnutí ozdobte krémem a sušenými banány.

Obrázek: bosh

Jahodové překvapení

Do papírové košíčku nalijete jen část těsta a vložíte jahodu. Pak už stačí jen muffiny upéci a následně ozdobit krémem a sušenými kousky jahod. Případně stačí pokapat jahodovým sirupem.

Obrázek: bakingmad

Valentýnské muffiny

Nemusíte čekat na Valentýna, abyste někomu, koho milujete udělali radost a upekli něco dobrého. Co takhle tyto zamilované muffiny? Kakaové těsto, bílý krém z vaječných bílků, čokoládová poleva a barevná cukrová srdíčka.

Obrázek: bettycrocker

Něco pro čokoholiky

Těsto může být jen čokoládové nebo dvoubarevné. Upečené muffiny stačí ozdobit krémem a pospat čokoládovými hoblinami nebo čoko rýží.

Obrázek: bettycrocker

Višeň a čokoláda

Višeň a čokoláda představuje luxusní spojení. Lahodí oku i chuťovým pohárkům. Vyberte stylové papírové košíčky, připravte si čokoládové těsto a hurá do práce. Pak už stačí přidat čokoládový krém a višně namočené do čokolády a čokoládové lístky.

Obrázek: goodshomedesign