Citronové muffiny s lineckou náplní dělám nejen o Vánocích: Měkké, nadýchané a velmi jemné

Přestože jsou citronové muffiny připravené z jednoduchých surovin, jsou neuvěřitelně chutné a jejich povrch má křupavou kůrku.

Tyto citronové muffiny mají díky své náplni a zdobení slavnostnější vzhled. Uvnitř těsta je marmeláda a ozdobené jsou citronovou polevou. Připravte svým dětem a  příbuzným velice chutné a vzhledné občerstvení. Potěší jen tak na svačinu nebo jako dezert na rodinnou oslavu. Přitom v kuchyni nestrávíte mnoho času a budete mít rychle hotovo.

Připravte si těsto na muffiny

Na těsto potřebujete tři vejce, 150 gramů cukru, 60 mililitrů citronové šťávy, 70 mililitrů slunečnicového oleje, 180 gramů mouky, 50 gramů škrobu, lžičku prášku do pečiva, 1/4 čajové lžičky jedlé sody a strouhanou kůru z citronu.

Dále špetku soli, lžičku vanilkového cukru a 1/4 lžičky kurkumy. Na náplň si připravte ovocný džem. My dali brusinkový. Pokud máte rádi nakyslou chuť, můžete použít malinový, borůvkový nebo rybízový.

Na polevu budete potřebovat dvě lžíce moučkového cukru a asi lžíci citronové šťávy. Vejce a citron je třeba předem vyjmout z chladničky, aby se zahřály na pokojovou teplotu. Ve chvíli, kdy máte vše připraveno, začněte těstem. Rozbijte vejce do hluboké mísy a přidejte špetku soli. Minutu míchejte metličkou. Pak přidejte třtinový a vanilkový cukr i strouhanou citronovou kůru s mletou kurkumou. Vše šlehejte ještě asi tři minuty, aby se cukr trochu rozpustil. Následně přidejte citronovou šťávu a olej a míchejte asi deset vteřin.

Přidávejte postupně další suroviny

Ve třech krocích pak přidávejte prosátou mouku společně se škrobe, práškem do pečiva a sodou. Za zničí kyselost citronové šťávy. Nahradit ji můžete práškem do pečiva. Míchejte do hladka. Musíte získat krémové těsto, které pomalu stéká ze špachtle. Těsto přendejte do formiček na muffiny, pokud jsou metalické, namažte je máslem nebo vyložte papírovými formičkami a každou naplňte do 2/3. Veškeré těsto pochopitelně můžete upéct v dortové formě. V tomto případě je nutné delší pečení.

Muffiny pečte v předehřáté troubě 20 minut na 180 stupňů. Testem párátka zkontrolujte, zda jsou připravené. Nechte je vychladnout a poté vyndejte z forem. Pokud je chcete naplnit marmeládou, vykrojte jádro uprostřed kulatým vykrajovátkem. Poté naplňte marmeládou.

Pro přípravu polevy smíchejte moučkový cukr s citronovou šťávou a přidávejte do hutné konzistence. Polevu pak naneste do sáčku a ozdobte s ní povrch muffinů. Můžete zdobit formou čar, ale iniciativě se meze nekladou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]