Originální nábytek s nápadem, aneb dřevěné sudy oživí váš domov!

Domov je místem, kde se všichni chceme cítit dobře. Obklopujeme se věcmi, jež nám jsou příjemné a vzbuzují v nás líbivé pocity, snažíme si naše bydlení přizpůsobit k obrazu svému, a proto neustále vymýšlíme nové a nové nápady, čím interiéry ještě více zútulnit a oživit. Pokud i vy prahnete po zajímavém nápadu, máme pro vás tip.

Dřevěné sudy vám jistě nemusíme dlouze představovat, neboť jste se jistě i vy minimálně jedenkrát za život s jedním takovým setkali. Dřevěné sudy se využívají především k dozrání potažmo i stárnutí ovocných destilátů či vína. Můžete je vidět ve většině vináren, možná jej máte doma ve sklepě. A teď ruku na srdce: Napadlo vás někdy využít je jinak, mnohem kreativnějším nápadem, který by do vašeho bydlení vnesl nádech originality? Pokud ne, čtěte dál!

Něco málo z historie

Za nápad s výrobou dřevěných sudů vděčíme římskému válečníkovi a filozofovi Pliniu staršímu. Sudy, tak jak je všichni známe dnes, vynalezli Keltové. Tento nápad nahradil původní kožené vaky či amfory. Co se českého bednářství týče, svého rozkvětu se dočkalo za vlády Přemysla Otakara II.,kdy se výroba rozšířila i do městských obchodů a rozrostly se i pivovary. Od 15. století byly bednáři v každém městě.

Jak se dřevěné sudy vyrábí?

Vzhledem k tomu, že dřevěný sud je pro zrání vína nejdůležitější, je jeho výroba hodně pečlivá. V současné době se konkrétní sud potažmo dřevo na jeho výrobu přizpůsobuje jednotlivému druhu vína. Značný pokrok od dřívějších dob. Velké sudy jsou převážně vyráběny z dubu, vzácněji pak z kaštanu či třešně.

Buďte kreativní!

Dřevěné sudy

Nechte se unášet vlnou fantazie a využije dřevěné sudy zajímavějším způsobem! Nápadů je skutečně celá řada, stačí si jen vybrat. Máte-li rádi dřevo se špetkou historie, využijte sudy jako zajímavé stolečky, které jen tak někdo doma nemá. Uvidíte, že přilákají obdivné pohledy vašich návštěv.

Je libo barový pultík?

Dřevěné sudy

Dalším velice zajímavým nápadem je ni originální barový či jídelní pultík. Máte-li doma dostatek nevyužitého prostoru a vždycky jste toužili snídat společně, rozhodně tohoto nápadu využijte. Vypadá to originálně a určitě s tímto nápadem zaujmete.

Obrázky: flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]