Většina lidí se domnívá, že nemají cenu, přitom vám mohou vynést jmění. Jde o tyto poklady z půdy

Fotografie: Infrogmation of New Orleans / Creative Commons / Attribution 2.0

Pokud máte půdu nebo sklep plné pro vás zbytečných věcí, udělejte si čas a pokuste se jednotlivé kusy pečlivě probrat. Možná máte doma předmět za tisíce korun.

Chcete si udělat pořádek na půdě, ale probírat se starými věcmi připomínajícími haraburdí vám připadá jako zbytečnost? Zastavte se na chvíli a zamyslete se, než vyhodíte do kontejneru starý kus nábytku, obraz po babičce nebo porcelán, který dědíte z generace na generaci. Skládky a sběrné dvory jsou plné pokladů, jež byste na internetu mohli prodat za tisíce.

Kávový servis za stovky tisíc korun

Příkladem vám může být žena, u které snad zasáhl osud. Když byla na cestě k popelnici, aby vyhodila starý kameninový kávový servis, všimla si cedule, jež odkazovala na Aukční dům Sýpka. Neměla co ztratit, takže se rozhodla s vyhozením nádobí ještě počkat a zkusit štěstí s jeho prodejem. Ještěže tak udělala. Nakonec zjistila, že autorem servisu je Pavel Janák. Nádobí se vydražilo za neuvěřitelných 408 tisíc korun, včetně aukční přirážky, jak uvádí server TN.

Ať už to bylo štěstí, nebo osud, říkejte si tomu, jak chcete, je to především důkaz toho, že spousta Čechů vyhazuje do odpadků věci, které by mohly mít vysokou hodnotu. Co se vám jako laikům může zdát na první pohled jako veteš, odborníci třeba vyhodnotí jako cenný sběratelský kousek. Může to být cokoli, starý kus nábytku, hračky, nádobí, různé dekorace nebo třeba i koberec.

V bazaru mezi gramofonovými deskami našla poklad. Nahrávka od Beatles se prodala za 125 000 Kč

Zkuste prodat věci z vašeho dětství

Dnešní doba už dávno nepovažuje za cenné předměty pouze šperky nebo mince. Naopak, věci, které mají duši, to je to pravé bohatství. Moderní interiér nepředstavuje nejnovější kusy nábytku, ale různé kombinace stylů. Pokud máte například doma křeslo z dob socialismu, nevyhazujte jej, nabídněte ho starožitníkovi nebo sběrateli, jak radí web Kupi. Stejně tak staré hračky, s nimiž jste si hráli jako děti a máte je například ještě po svých rodičích.

barbie panenka
Fotografie: Pexels

Retro kočárek můžete prodat za desítky tisíc korun, stejně tak dobové panenky, takzvané mrkačky, nebo devadesátkové panenky Barbie. Dříve vás mohly stát pár korun, ale s postupem času jejich hodnota výrazně stoupla a dnes byste si za jejich prodej mohli zajet na slušnou dovolenou. Nespěchejte proto s odvozem věcí z půdy na skládku nebo do sběrného dvora. Stejně tak nepovažujte některé mince a bankovky ve vaší peněžence za běžné, možná se k vám dostaly peníze vysoké hodnoty. Psali jsme o nich už na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*