Originální psí bouda z palet poskytne úkryt i místo k odpočinku pro čtyřnohého mazlíčka

Nejenom postel, sedačka, nebo stůl. Podívejte se, jak může vypadat psí bouda z palet. Pokud máte rádi svého čtyřnohého miláčka, je třeba aby našel místo, kde se bude cítit spokojeně, kde se bude moci schovat a kde bude moci také odpočívat. Psí bouda z palet nabídne obojí. Podívejte se s námi, jak na ni.

Připravte si jednotlivé části

Psí bouda z palet není složitá. Potřebovat budete hlavně paletu jako takovou, která bude základem. Dále nezapomeňte na několik prken, které budou sloužit jako obložení a stěny. Dále to bude i několik hranolů, které jsou základem každé dřevěné konstrukce. Vše přitom můžete snadno získat právě z několika nevyužívaných dřevěných palet.

Sestavte základ boudy

Ten je velmi jednoduchý. Vlastě jde o konstrukci obdélníkového tvaru, které je po celém svém obvodu pokryta prkny, které tvoří obvodovou zeď samotné boudy. Zde tedy stačí jenom pár desítek prken a hřebíky, popřípadě vruty do dřeva. Když je obvodová konstrukce hotová, pusťte se do dalšího kroku.

Vytvořte místo pro odpočinek

Tyto prostory mohou být hned dva. Jeden má psí bouda z palet jednoduše udělaný na sví střeše. A druhý bude přiléhat. Ten samozřejmě nemusí být nutností, ale pokud máte psa rádi, určitě se vyplatí investovat čas do výroby i tohoto relaxačního prostoru.

Nyní už stačí obrousit a natřít

A finální fáze? Vezměte brusný papír nebo brusku a obruste všechno dřevo tak, aby bylo dokonale hladké a nehrozilo zranění od třísky. Potom očistěte a můžete začít s nátěrem. Může být hnědý, ale není to nutnost. Je jenom na vás, jakou barvu zvolíte.

Pelíšek a je hotovo

Když barva zaschne, je psí bouda z palet hotová. A tak stačí jenom poslední krok. Dejte ji, kam potřebujete, připravte svému mazlíčkovi pelíšek a už můžete pozorovat to, jak si ji zcela určitě oblíbí. A nejenom on. Klidně se do ní vejde několik vašich menších pejsků.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]