Bojujete s velkým zadržováním vody v těle? Pomocí této přírodní metody se zbavíte 99,8% přebytečných tekutin

Ačkoliv by měl každý pít dostatek vody, někdy ji tělo nedokáže zcela vyloučit ven. Zde najdete několik osvědčených tipů, jak tento problém vyřešit.

Pravděpodobně jste již slyšeli, že byste měli pít dostatek vody. To je samozřejmě velmi důležité, neboť se v opačném případě můžete potýkat s dehydratací, která má většinou drastické dopady na organismus. Často se může stát, že tělo naopak ukládá moc vody, protože ji nedokáže vyloučit ven. Jedná se o nepříjemný problém, který může snadno omezit váš každodenní život, a proto se níže můžete podívat na několik užitečných tipů, jak si pomoci.

1) Pravidelné cvičení

Nečinnost brání krevnímu oběhu, aby vykonával svou funkci správně, a odstraňování přebytečných tekutin z vnitřních orgánů. Pokud se tedy poslední dobou cítíte, jako by vaše tělo ukládalo příliš mnoho tekutin, zkuste začít častěji cvičit. Tento návyk má navíc pozitivní přínosy pro celkové zdraví člověka, a to včetně psychiky. Začněte však zlehka, není nutné, abyste se na prvním tréninku ihned zničili.

2) Pijte dostatek vody

Ano, pokud se cítíte zavodnění, zkuste pít více vody. Důvodem tohoto problému totiž může být paradoxně skutečnost, že vaše tělo postrádá dostatek tekutin. V důsledku si pak začíná ukládat všechnu vodu, kterou vypijete, aby se chránilo před dehydratací a bylo připraveno na těžké časy. Rozhodně tedy přesto, že si přijdete nateklí, každý den se ujistěte, že pijete alespoň 2 až 3 litry čisté vody.

lití vody

3) Jezte méně soli

O soli je známo, že v těle zadržuje vodu. Pokud tedy jíte hodně slaných dobrot, jako jsou například sýry, brambůrky nebo solené oříšky, možná je důvodem vašeho zavodnění právě konzumace těchto potravin. Zkuste se jim proto několik dní vyhýbat a pokud ani přesto nezaznamenáte žádné zlepšení, můžete vyzkoušet další z osvědčených tipů, které vám účinně pomohou.

4) Jezte více banánů a vlašských ořechů

S odvodněním těla vám dokážou pomoci potraviny, které obsahují bohaté množství hořčíku a vitamínu B6. Mezi ty patří zejména banány, vlašské ořechy nebo také brambory. Zařaďte proto tyto potraviny do vašeho jídelníčku.

5) Přidejte do svého jídelníčku diuretika

Diuretika jsou skvělé přírodní prostředky nebo potraviny, které účinně pomáhají odvodňovat lidské tělo. Můžete si například zakoupit vhodný čaj nebo přidat do svého jídelníčku správné ovoce a zeleninu, jako například citrusové plody, ananas, špenát nebo zelí. Jejich konzumace skvěle prospívá správnému chodu vylučovacího systému, tudíž se připravte, že budete potřebovat po chvíli na toaletu.

modré tenisky a činky

6) Vyzkoušejte letecké ponožky

Letecké ponožky jsou další skvělý prostředek, který pomáhá tělu zbavit se přebytečných tekutin. Pokud si je nasadíte, zabrání hromadění vody v chodidlech a nohách, tudíž vaše srdce bude moci snáze odvést tekutinu pryč. Jedná se však o nouzový případ, protože vám pomůže vyřešit problém pouze na nějakou dobu. Abyste se jej zbavili kompletně, raději vyzkoušejte některý z výše uvedených způsobů.