Velmi snadný způsob odvodnění organismu. Stačí si připravit účinný čaj z bylinek

Fotografie: Freepik

Lidské tělo může za jistých okolností zadržovat zbytečně velké množství vody. S tím se mohou pojit i jisté zdravotní potíže, jimž je lepší předejít.

Pokud na sobě pozorujete, že vám otékají ramena, stehna či jiné části těla a jsou jaksi vodnaté, je na čase začít s procesem odvodňování. Tělo se tak zbaví přebytečných a zbytečně zadržovaných tekutin, jejichž přítomnost neúměrně zatěžuje srdce a jiné orgány.

Starší lidé navíc mohou mít potíže při chůzi, jelikož budou mít nateklé nohy u kotníků. Tento problém však může postihovat i mladé a jinak zdravé lidi.

Fotografie: iStock

Čaj vám pomůže, když už se problémy vyskytnou

Jednou z možností, jak předejít všem potížím, je prevence. V případě, že jste si však přicházejících problémů nevšimli a nechali zavodnění dojít až do fáze, kdy je znatelně cítit, vám pomůže tento čaj.

Na jeho přípravu potřebujete do 800 ml vody kousek celé skořice, 3 lžičky koupeného zeleného sypaného čaje a 2 bobkové listy. Nejprve přiveďte vodu k varu, přidejte do ní všechny přísady a nechte 15 minut louhovat pod pokličkou.

Fotografie: PxHere

Po čtvrt hodině už vám zbývá jen scedit výsledný nápoj a nalít si do hrnku. Za den byste měli vypít alespoň 3 šálky tohoto čaje a to po celý jeden týden. Po sedmi dnech konzumace odvodňovacího nápoje musí následovat stejně dlouhá pauza, aby tělo opět mohlo načerpat síly a potřebné tekutiny. Pokud byste do svého těla neustále dostávali diuretika, jichž je zelený čaj a bobkový list plný, nebudete se také cítit dobře.

Nemusíte jej povinně pít dlouhodobě

Lidské tělo je celé z velké části tvořeno vodou, někdy však přebývá a velké množství může napáchat stejné škody jako nedostatek. Někteří jednotlivci mohou mít ve svém organismu až o 4 litry více tekutin, než jejich tělo potřebuje. Je to otázka zejména starších osob, jimž se voda usazuje v kloubech, nejčastěji pak v koleni, ramenou a kotnících. V tomto případě je potřeba nasadit výše popsanou týdenní kúru.

Fotografie: Unsplash

Mladší jednotlivce a ti, kteří mají v těle menší množství vody, nepotřebují tak dlouhou léčbu a stačí proces zkrátit na několik dní. Nejlepším řešením je však prevence a jednou za čas prostě organismus odvodnit. Proto odborníci doporučují pít zelený či černý sypaný čaj jednou za čas i v případě, kdy žádné zdravotní problémy neregistrujete. Předejdete tak nejen vodnatým otokům, ale i jiným potížím.

Další způsoby odvodnění

Bobkový list s čajem pomáhá zejména proto, že obsahují látky známé jako „diuretika“. Ty však naleznete i v jiných potravinách, jako jsou například brusinky, zázvor, citrony, zelí, okurky, rajčata nebo česnek. Pokud jich tedy máte v jídelníčku dostatek, nebudete ani muset podstupovat následnou kúru pomocí popsaného čaje. Jestliže však některý z vašich příbuzných trpí zavodněnými klouby, zkuste mu čaj nabídnout.

Zdroj: MedicalNewsToday