Bylinné čaje na podporu hubnutí. Těchto 5 receptů stojí za to vyzkoušet

Fotografie: Depositphotos

Ztráta hmotnosti je někdy těžší, než se očekává. Pokud chcete stimulovat metabolismus, můžete vyzkoušet přírodní ingredience, které vám s tím pomohou.

Bylinné čaje jsou působivými spojenci pro hubnutí. Pomáhají však také s odvodňováním těla a jeho čištěním. V tomto článku objevíte celkem pět nejúčinnějších receptů na hubnutí. Hlavní ale je si uvědomit, že neexistuje žádná zázračná pilulka, po které zhubnete. Důležité je jíst zdravou a vyváženou stravu. Pokud chcete zhubnout, musíte jíst pravidelně a střídmě.

Fotografie: Depositphotos

Jak tedy co nejrychleji ztratit nějaká ta kila

Pokud vám stačí mírný úbytek hmotnosti, dosáhnete ho díky očistným nápojům. Některé z nich také spalují tuky v těle. Bylinné čaje jsou účinnou náhradou pro ty, kteří se neobejdou bez sladkých sodovek a limonád. Pomáhají eliminovat toxiny a bojují proti zadržování vody v těle. V kombinaci s fyzickou aktivitou a zdravou stravou jsou to skvělé přípravky pro boj proti nadváze nebo jen nějakému tomu kilu navíc.

Fotografie: Freepik

U všech receptů je důležité pít jeden až tři šálky denně po dobu dvou týdnů. To však platí pro ty, kteří nemají žádné zdravotní problémy. Čaje lze konzumovat před nebo po hlavních jídlech.

Nedoporučuje se je jakkoli sladit. A které recepty jsou tedy doporučené? První je zázvorový čaj s kurkumou. Na centimetr kořene zázvoru stačí lžička kurkumy. Do hrnce dejte 250 mililitrů vody a nastrouhejte zázvor. Pak přidejte kurkumu a čtvrt hodiny vařte.

Zelená káva nebo obyčejné kopřivy

Skvělý je také bylinkový čaj ze zelené kávy. Čaj ze lžičky zelených kávových zrn a šálku vody spaluje tuky. Připravíte ho tak, že nasekaná kávová zrna nasypete do horké vody, ideálně o teplotě 80 stupňů. Nechte 10 minut louhovat a vypijte. Užitečné k hubnutí jsou také kopřivy obsahující vápník, železo, hořčík, draslík a vitamíny B a E. Lžíci čerstvých listů zalijeme vodou a vaříme asi tři minuty. Využít lze sušené i čerstvé kopřivy.

Fotografie: Freepik

Ideální volbou je také mátový čaj. Opět stačí zalít sušené nebo čerstvé lístky máty horkou vodou. Máta má nízky obsah kalorií a stimuluje trávení. Navíc dodává pocit sytosti a má protizánětlivé a antioxidační účinky. Poslední možností je ibiškový čaj. Vyznačuje se sladkou chutí a je bohatý na antioxidanty. Do vroucí vody stačí přidat lžíci sušených květů a pak nechat 5–10 minut louhovat. Pít se může jak teplý, tak studený, podle vaší chuti.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]