Domací přírodní prostředky na bolest krku výrazně pomohou vyřešit tento problém

Skvělým domácím lékem na bolest v krku je zázvorový čaj nebo grapefruitová šťáva, protože mají analgetické vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit zánět v krku a poskytují rychlou úlevu od bolesti. Ale existují i jiné domácí prostředky, které mohou být stejně užitečné.

Pokud bolest v krku s těmito domácími prostředky nezmizí, doporučuje se navštívit lékaře, aby mohl stanovit správnou léčbu, což obvykle znamená používání protizánětlivých léků a léků proti bolesti, jako je paracetamol nebo ibuprofen, nebo dokonce antibiotika, pokud je v krku infekce.

Mátový čaj s medem

Mátový čaj s medem pomáhá ulevit od bolesti v krku a obě ingredience mají léčivé vlastnosti. Připravit si tento čaj není složité. Vždy je lépe použít čerstvou nebo sušenou mátu, než čajové pytlíky, které většinou již nemají tolik léčivých vlastností, spíš čaj jen voní a chutná. Pokud máte k dispozici čerstvé lístky máty, můžete je i žvýkat.

Domácí kloktadlo

  • Domácích kloktadel existuje celá škála. To nejsnadnější si připravíte tak, že zamícháte do sklenice vody lžičku soli a tuto slanou vodu budete kloktat. Sůl má desinfekční vlastnosti.

  • Další možností je kloktat olej. Je to hodně nepříjemné, ale stahuje to bakterie z krku a promaže vám to hrdlo. Tato metoda pochází z ájurvédy.

  • Kloktadlo si lze připravit i krátkým povařením cibule ve vodě (přecedit) a následným přidáním citronové šťávy a medu. Tento odvar se pak kloktá 3x denně.

Čokoláda s mátou

Velmi příjemná medicína. Vysokoprocentní hořká čokoláda zmírňuje podráždění krku. Roztopte hořkou čokoládu a nalijte ji do formiček, kde si předem připravíte na kousíčky natrhané lístky máty. Pokud se vám nechte dělat s čokoládo-mátovými bonbóny, vložte si do úst kousek hořké čokolády a lísteček máty naráz.

Zázvor

Zázvor je nejosvědčenější ingredience na bolest v krku. Připravit si můžete buď zázvorový čaj nebo zázvorový sirup, který po lžičkách během dne ujídáte. Ten si připravíte tak, že nastrouháte na jemném struhadle kousek zázvoru, zakápnete citronovou nebo pomerančovou šťávou a zamícháte med.

Další metody na bolest v krku

  • Eukalyptový čaj – zmírňuje bolesti v krku a nepohodlí

  • Grapefruitová šťáva – snižuje příznaky chřipky a nachlazení, má protizánětlivé vlastnosti a obsahuje vitamín C

  • Silný čaj z lipových květů – výtečný při nachlazení

  • Žvýkání hřebíčku – tlumí bolest (používá se i na bolest zubů)

  • Tvarohový obklad na krk – tlumí bolesti, léčí otoky

  • Horký kuřecí vývar – tlumí infekce horních cest dýchacích a má antibakteriální účinky, snižuje otok v krku

Obrázky: conehealth, thevapemall