Otec své dceři vytvořil překvapení v jejím pokoji. Pohádkově krásný úkryt ve stromě

Nejspíš každé dítě si někdy vytvořilo nějaký bunkr nebo úkryt ze všeho, co našlo – z dek, polštářů, z větví ze zahrady a jiných věcí. Většinou však dětem rodiče vyčítají způsobený nepořádek. Určitě tak mohou závidět tatínka této malé holčičce. Ten pro svou malou dceru vytvořil úžasnou skrýš, která se skvěle hodí do dětského pokojíku!

Příprava pokojíčku

Základem pro tento krásný pohádkový efekt byla příprava celého pokojíčku. To spočívalo v položení nové podlahy a především ve vymalování veselými barvami. Na bílé stěně by pohádkový výsledek takto nevynikl. Poté už přišlo na řadu stavění samotného pohádkového stromu se schovávačkou. K tomu bylo zapotřebí především:

  • Dráty jako opora
  • Sádra na povrch
  • Barva
  • Umělé listy (zakoupí se v dekoračních potřebách)

Stavění stromu

Strom je třeba vymodelovat z pevných drátků. Jejich spletením získáte konstrukci, která dává základní tvar. Do konstrukce se postupně nanese sádra. Před jejím uschnutím je třeba vytvořit reliéf kůry. Díky nabarvení nahnědo bude pak výsledek vypadat opravdu realisticky. Lístky na stromě jsou samozřejmě umělé, aby ihned neuvadly a aby krásný pokojíček v tomto stavu vydržel opravdu dlouho. Listy můžete přidělat drátky, lepidlem nebo tavící umělou hmotou.

Nezapomeňte na detaily

Po dokončení základů místnosti a stromu je prostor pro vaši kreativitu. Můžete štětcem dokreslit detaily jako okénka, vymodelovat další doplňky jako jsou šišky nebo houby či cokoliv jiného, co do pohádkového lesa patří. Velice efektivní také je, pokud do koruny stromu namotáte drobná světýlka, která připomínají svatojánské mušky. Pokud vaše dítě nerado usíná ve tmě, poslouží světýlka jako příjemné noční osvětlení, které vytvoří útulnou a bezpečnou atmosféru.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]