Otestujte svůj zrak. Najít schovaného leoparda na fotografii dokáže jen malá hrstka lidí

Obrázkové testy a hádanky zkouší naši trpělivost, a hlavně schopnost koncentrace. Často se totiž mnozí lidé zaměřují na obraz jako na celek a nevšímají si jemných nuancí a detailů, které mohou být v některých případech dost zásadní. Žijeme totiž v době hektické a nezbývá příliš času na to, pozastavit se a dobře se rozhlédnout kolem sebe.

Pokud se však zaměříte na detaily, objevíte věci, o kterých jste ani netušili. My vám nyní přinášíme malý test, který potrénuje vaši schopnost zaměření se na detail.

Leopard nebo chameleon?

Pakliže vám dáme za úkol najít na příslušném obrázku leoparda, pravděpodobně si poklepete na čelo a povíte, že žádné zvíře na obrázku ve skutečnosti není. Opak je ale pravdou. Na fotografii se velmi sofistikovaně ukrývá ležící leopard. Avšak mezi přírodními materiály jeho srst jaksi splývá s prostředím.

Zdá se tedy být spíš jako chameleon než jako leopard. A zde si můžete vyzkoušet svou dovednost zaměření se na detaily. Tuto hádanku zvládne málokdo. Odhadem asi jeden člověk z deseti. Budete jedním z nich? Dáme vám malou nápovědu. Zaměřte se na střed fotografie a na oblast kmene stromu.

Téměř neviditelné zvíře

Na zemi ležící leopard svým odstínem přesně koresponduje s okolní půdou a kameny, proto není snadné jej na obrázku rozpoznat. Zachytili jste alespoň jeho obrysy? Pak vám můžeme jedině pogratulovat. V případě, že stále nemůžete zvíře najít, prozradíme vám konečně výsledek. Leopard se nachází přesně ve středu fotografie, hned vedle kmene stromu a nad vyfotografovanou větví.

Zvíře je téměř neviditelné, ale když se na něj zadíváte podrobně a dlouze, spatříte ho. Jak záludné že? Do příští hádanky tak můžete bedlivě trénovat například na procházkách, kdy si budete všímat i těch nejmenších detailů, které vám dříve na stejné trase zcela unikly. Hodně štěstí!

Fotografie: Hemant Dabi

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]