Otevírací skleněné dveře prosvětlí každý interiér

Pod pojmem otevírací skleněné dveře si většina lidí připomene starou klasiku, kdy dveře se skleněnou výplní zaplňovaly téměř každý interiér. Bohužel tyto dveře neměly valnou pověst, proto není divu, že se z domácností začaly postupně vytrácet. Nejčastěji byly umísťovány do místností, kde nebylo zapotřebí soukromí.

V jiném případě si kreativní majitelé otevíracích skleněných dveří na ně pořizovali závěs či jinou clonu. To, co dříve vypadalo zajímavě, nám dnes připadá nanejvýš kýčovité. Pravdou je, že sklo má v interiéru nejen své kouzlo a půvab, ale i řadu praktických vlastností.

Otevírací skleněné dveře v novém kabátku

Otevírací skleněné dveře dnešního moderního pojetí se od těch z dob minulých značně liší. Nejen vzhledem, ale i materiálem a kvalitou. Bez problému se s nimi dá kompletně vybavit celá nemovitost. Jsou moderní a umí ozvláštnit kreativním způsobem každý interiér díky technice zvané Grafosklo. Takto upravené dveře díky bezpečnostního kaleného skla jednakskleněné dveře propouštějí světlo, ale zajistí i patřičné soukromí. Dávno neplatí, že s prvním průvanem hrozilo rozbití skleněné výplně na ostré a nebezpečné kousky. Dokonce i v případě, že by se vám dveře povedlo rozbít, rozpadnou se na malé tupé kousky, které neublíží. Kromě otevíracích dveří jsou velmi žádané posuvné skleněné dveře, jež šetří prostor a nehrozí bouchnutí dveří z průvanu.

Otevírací skleněné dveře v kreativním pojetí

Vybírat lze čiré, pískované nebo Grafosklo s průhlednou, mléčnou, polomléčnou či neprůhlednou fólií. V bohatém výčtu všemožných dekorů je možné propojit i broušenou a hladkou variantu. Otevírací skleněné dveře nabízejí individuální výběr dekoru, který zajistí vytvoření originálního interiéru. Vybraný dekor lze doplnit o stejné prvky také v případě bytových textilií, kdy dojde k propojení jednotlivých detailů. Nabízí se i možnost zvolit vhodné kování na dveře, které podpoří jejich celkový vzhled.

Bonusem vám může být i jejich snadná údržba, kdy pouze stačí dveře otřít. Dveře otevírané klasickým způsobem naleznou uplatnění nejen v moderních interiérech. Díky své variabilitě se dají přizpůsobit různých typům bydlení.