Obézní tanečník přistoupil na parket a vzal posměváčkům vítr z plachet

Fotografie: Nightscream / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

I když je každý z nás od malička veden k tomu, aby nikoho nesoudil podle vzhledu, přesto se tomu nevyhneme a stává se nám to poměrně často.

Pro Johna Linda bylo těžké zvyknout si na to, že ho lidé předem odsuzují a posmívají se mu. Mnoho lidí ho kvůli jeho vzhledu pomlouvalo. Většinou se tak dělo během vystoupení, ale nelze se divit, protože se svou postavou na tanečníka opravdu nevypadá. Profesionál z New Jersey v USA však boří stereotypy a ukazuje, že k tanci stačí dva – a jejich štíhlá postava není podmínkou ani nutností.

Skvělý výkon obézního tanečníka

John Lindo je tanečníkem již od roku 1992. Začínal na country-westernové scéně, ale v roce 1996 zahájil kariéru profesionálního swingového tanečníka. John má daleko ke klasickému vzhledu, který si většina z nás spojuje s profesionálními tanečníky. Jeho mohutná postava mu podle zpravodajských agentur způsobila mnoho problémů.

Když v roce 2008 vstoupil se svou partnerkou na taneční parket během swingové soutěže, slyšel, jak se publikum chichotá a nadává mu do tlusťochů. Jakmile však začal vystupovat, všichni nevěřícně přihlíželi. Pár porazil konkurenci a obsadil první místo – dokonalý příklad toho, že knihu nelze posuzovat podle obalu!

Nemá v úmyslu skončit s tancem

John Lindo je nyní instruktorem West Coast Swing, tanečního stylu, který se zaměřuje na lehkost pohybu a improvizaci. Stále vystupuje na prestižních tanečních soutěžích a propaguje pozitivní aspekty tohoto koníčku pořádáním soutěží Liberty Swing nebo organizováním týdenních akcí ve svém městě. Podívejte se na dechberoucí tanec tohoto velkého chlapíka.

Zdroj: