Palička na maso bývá standardním vybavením kuchyně. Hospodyňky se bez ní neobejdou především při přípravě řízků, které je nutné před obalením a ochucením řádně poklepat. K tomuto účelu se používá nejčastěji strana s vroubky. Přemýšleli jste však nad tím, k čemu slouží strana hladká? To vám právě teď prozradíme!
Na vláknité části masa
Zatímco vroubkovaná strana paličky maso po celé ploše ztenčí a provzdušní, ta hladká zjemní vláknité a šlachovité části. Ty mají obvykle tendenci při smažení ztvrdnout. Zejména je tento jev viditelný u masa vepřového a hovězího.
Drůbeží maso by se zase mělo hladkou ploškou paličky klepat standardně, jelikož je vůči jeho struktuře šetrnější. Proto až příště budete dělat řízky, či jiné chutné masité pokrmy, vyzkoušejte tyto tipy. Budete mile překvapení, jak fungují.
Jak vybrat paličku na maso a který materiál je nejvhodnější?
Na trhu je k dispozici zákazníkovi celá řada paliček na maso. Vybírat můžete mezi plastovými, dřevěnými a kovovými. Často se prodávají v kombinaci se sekáčkem, nebo sekyrkou na maso.
Pokud chcete vsázet na kvalitu a dlouhou životnost, určitě neuděláte chybu s paličkou ocelovou. Ta je sice o něco nákladnější než jiné, ale skutečně vydrží nemožné. Můžete ji tak předávat v rodině po generace.
Tip na závěr: Vyzkoušejte tenderizér
Kromě paličky na maso můžete vyzkoušet i takzvaný tenderizér. Ten je k masu o něco šetrnější a strukturu vláken zcela neponičí. Proto bude ve výsledku pokrm šťavnatější a křehčí. Tenderizér se hodí především na silnější steaky všech druhů. Dokonale připraví na grilování například hovězí pupek, nebo svíčkovou.
A v čem spočívá jeho kouzlo? Je sestaven z několika ocelových silných jehel, které maso probodávají při stisknutí. Šetří tedy vaši energii a také čas. Na trhu je k dostání v několika cenových relacích. Ten nejlevnější seženete už od dvou stovek.