Pantofle ze svetru vypadají skvěle a zároveň příjemně zahřejí

Vyrobte si pantofle ze svetru. Zužitkujete staré oblečení a na letošní zimu budete mít něco, co vás dokonale zahřeje. Samotný postup je velmi jednoduchý a výsledek vás rozhodně zaujme i svou krásou. Zkuste to a přesvědčte se sami, že je lepší si je vyrobit než kupovat.

Stačí starý svetr a filc

Co budete potřebovat? jenom starý již nenošený svetr a dále filc. Potom samozřejmě ještě nůžky, jehlu a nit. To jsou ale věci, které má doma každý, a tak je ani nezmiňujeme. Když máte vše připraveno, již se můžete pustit do práce.

Obkreslete svou nohu

Nejprve je třeba trefit správnou velikost. Tedy to, aby vám pantofle ze svetru seděly. Obkreslete proto svou nohu na papír a máte šablonu. Tu následně obkreslíte na svetr a pustíte se do stříhání. Myslete však na to, že budete potřebovat vytvořit také lem a ta k stříhejte o pár centimetrů více. Ideální je, když se podíváte na náš obrázkový návod, který celkem dobře a jasně vysvětluje, o kolik svetru více budete oproti šabloně potřebovat.

 Filc uvnitř i vně

Samotná šablona bude ještě přiložena na filc, který už vystřihnete přesně. Ten by měl být jak vně, tak i uvnitř. Budete na pantofle ze svetru potřebovat celkem 4 kusy. Filc následně přišijte k vystřižení části ze svetru a pokračujte dále.

Špička a lem

Už máte základ, a tak můžete pomalu pokračovat dále. A to ke špičce. Na kterou použijte kousek rukávu. Dále je třeba dát pantoflům tvar, a tak je třeba pustit se také do zapošití lemu. V tu chvíli už vše dostává požadovaný vzhled. Pamatujte na důkladnost. Jak kvůli vzhledu, tak i proto, že zajistíte kvalitu, která vydrží.

Dokončete a vyzkoušejte

Nyní už jenom trocha ohýbání a šití a budete mít hotovo. Když se tak stane, měli byste si pantofle ze svetru pochopitelně hned vyzkoušet. Nejenom, že budou příjemné a zahřejí vás, ale zapomínat nelze také na to, že budou skvěle vypadat. A pokud máte doma více svetrů, klidně můžete připravit pantofle pro každého člena vaší rodiny.

 

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]