Pár si adoptoval malého pejska z útulku. Časem si uvědomili, že to nebude úplně legrace, pes vyrostl do enormní velikosti

Uvažujete nad tím, že se vaším mazlíčkem stane pes z útulku a vy tak uděláte některému z pejsků veselejší život? Možná vás napadlo zkusit nějaké menší roztomilé plemeno. Ale pozor, někdy vás ale může čekat opravdu velké překvapení. A tím myslíme opravdu velké. O tom vypovídá i následující příběh manželů, kteří se ještě dnes diví svému omylu.

Pořídíme si pejska!

Jednoho dne se manželé Markhamovi rozhodli pořídit si domácího miláčka. Přesněji Sue Markhamová přesvědčila svého manžela Roberta. Ten s pořízením psa souhlasil, avšak měl jednu podmínku. Rozhodně nechtěl žádného velkého psa. Sue se proto rozhodla najít perfektní štěňátko v místním útulku. To se jí také podařilo, byl to nádherný Jack Russell teriér. Tedy alespoň od začátku si to manželé mysleli.

Jejich počáteční radost však neměla dlouhého trvání. Velice záhy si totiž uvědomili, že se o žádného Jack Russell teriéra nejedná. Ironií osudu je, že jej pojmenovali Yogi Bear (známá kreslená postavička medvěda), aniž by tušili, jak je toto jméno trefné. Přijít na to měli po 5 měsících soužití s „malým“ pejskem.

Když má malý pes 90 kilogramů

Omyl to byl opravdu enormních rozměrů. Zatímco Jack Russell teriér patří mezi psy, kteří dorůstají maximálně 40 cm a neváží více než 8 kilogramů, tak jejich pes velmi rychle vyrostl přes 1,5 metru a vážil 90 kilogramů. To již manželé naprosto jednoznačně viděli svůj omyl a zjistili, že se ve skutečnosti jedná o plemeno Mantle Great Dane. Tato rasa je známá tím, že roste déle než jakýkoliv jiný pes. Ostatně tito psi jsou známí také jako něžní obři.

Ačkoliv manželé se dostali k tomuto plemenu prakticky úplnou náhodou a obrovským omylem, svého obříka si opravdu zamilovali. Už nebyl pochyb o tom, že se stal členem rodiny a že si ho ponechají. Yogi Bear má i svého nejlepšího zvířecího přítele, který mě jeho protipól, malý psík zvaný Toffee.

Zpočátku si mysleli, že budou se psem mít opravdu velké množství problémů. Jejich Yogi Bear totiž byl opravdu obrovský i s ohledem na ostatní psy této rasy. Stačilo se jenom podívat na jeho obrovský jazyk a ocas, který vypadal spíš jako baseballová pálka. Nakonec se velikost psa odrazila hlavně v účtu za stravu, protože pro psa utratí manželé měsíčně za jídlo okolo 235 dolarů. Mezi jeho oblíbená jídla údajně patří míchaná vejce a párky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]