Parfemovaný toaletní papír není nutné kupovat. Je možné ho levně vyrobit doma

Parfemovaný toaletní papír je populární, ale drahý. Tento návod vám ukáže, jak si ho vyrobit doma. Je to nejenom snadné, ale je to také levné. Toaletní papír dokonale provoní vaši toaletu, a to vše bez toho, abyste dávali horentní sumy za každou roli nabízenou v obchodech.

Co budete potřebovat?

Základem je samozřejmě toaletní papír. To jistě nemusíme připomínat. A jaký je ten pravý? Je to na vás. Kupte tu variantu a tu značku, kterou používáte běžně. Samozřejmě se bude jednat o ten neparfemovaný, protože parfemace jako taková bude teprve vytvořena. A na to budete potřebovat věc druhou, kterou je éterický olej. A jaký? Opět platí, že máte v podstatě volnou ruku, jelikož by to měl být takový, který vám voní a kterým chcete následně provonět celou toaletu. A nemusíte si pořídit jenom jeden. Klidně jich kupte několik a můžete vůně střídat. Žádný problém.

Jak na to?

Máte toaletní papír i éterický olej? Pokud ano, můžete začít. Parfemovaný toaletní papír vytvoříte jednoduše tak, že mezi jednotlivé vrstvy papíru nakapete několik kapek éterického oleje. Množství je individuální podle samotné intenzity i podle toho, jak výraznou vůni máte rádi. Potom toaletní papír uzavřete zhruba na 1 hodinu do igelitového sáčku, aby dokonale nasál danou vůni. Následně ho ze sáčku vyjměte a dejte ho uschnout na teplé vzdušné místo. Potom už je konečně připravený k použití na vaší toaletě.

Také jako jednoduchý difuzér

Je tu ještě jedna možnost, jak se dá tento domácí parfemovaný toaletní papír využít. Nemusí být jenom na toaletě, ale lze ho použít jako jednoduchý difuzér. Nakapejte éterický olej, který bude svým odpařováním vonět v celé místnosti. Jenom esteticky to nebude ono, a tak je dobré celou roli schovat na méně viditelné místo.