Partner se chce milovat každou noc, ale žena to odmítá. Citlivé téma, při kterém je nutné zvolit správné řešení

Fotografie: Depositphotos

Mají sex třikrát týdně. Jemu to však nestačí a chtěl by se milovat každý den. Ona to však odmítá a milovat se s ním nechce.

Žena se obrátila na expertku na sex a vztahy, aby vyřešila jejich problém, který narušuje pohodové soužití manželů. Žena je totiž frustrovaná z toho, že manžel sténá a stěžuje si pokaždé, když nechce mít sex. Chce znát důvod. A ona ho ne vždy má. Ani jednomu z páru tak není situace příjemná. Jak to však vyřešit? Co ženě poradila odbornice na vztahy?

Fotografie: Freepik

Nemusíte hájit svou volbu

Specialista se postavil na stranu ženy. Vysvětlil jí, že její partner by ji neměl vnucovat svůj sexuální rytmus. Především ji vysvětlil, že nemusí zdůvodňovat své odmítnutí. Trucování po tom, co žena sex odmítne je formou nátlaku. Lékař ženě vysvětlil, že nemusí hájit svou volbu nemít sex, když nechce. Tím, že ji manžel stresuje a vytváří na ní nátlak ji trestá. Důležité je o problému mezi partnery hovořit.

Fotografie: Pixabay

Partner s vyšším libidem může být také zranitelný. Sex pro něj může být způsobem propojení, které potřebuje pro soužití s partnerkou. A právě z toho důvodu je důležité, aby partneři o sexualitě hovořili. Žena by měla od muže zjistit, zda se chce milovat kvůli uspokojení potřeby nebo kvůli touze po citovém spojení.

Kompromisy jsou ideální řešení

Cílem debaty na sexuální téma by měl být kompromis přijatelný pro oba partnery. Nemělo by docházet k obtěžování, emocionální manipulaci ani stresový situacím. Partner vždy musí respektovat vaše právo odmítnout. Lékař však navíc ženě doporučil, že by si měla také uvědomovat své sexuální potřeby a někdy zahájit styk sama od sebe, pokud se na to cítí. To umožní větší rovnost a partner se nebude cítit tolik odmítaný. Sex by měl být pro oba partnery příjemný, zábavný a uspokojivý.

Fografie: Freepik

Žena by měla být k partnerovi otevřená. Muž by měl mít možnost například masturbovat v jiné místnosti, aniž by byl odsouzený nebo se bál, že ho žena načape. Lékař však upozorňuje, že problémy s libidem jsou zřídka prostým rozdílem v sexuální touze. Jde o nedostatek zdravé komunikace. Naplňující sexualita je lepidlem vztahu. Z toho důvodu je důležité, aby i sexuální vztah mezi partnery fungoval.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]