Princ Harry se otevřeně rozmluvil o podrobnostech těžkého rozchodu z mládí. Jeho milovaná neustála mediální tlak

Fotografie: Mykola Swarnyk / Creative Commons / Attribution 2.0

Teprve chvíli leží na pultech nová kniha prince Harryho. Je plná intimních detailů z jeho dosavadního života. Zmiňuje se zde i o rozchodu, který ho hluboce zasáhl.

Z Harryho knihy už se čtenáři mohli dozvědět o jeho fyzické potyčce s bratrem. I o tom, jak jeho žena Meghan byla stereotypně vnímaná už od samého počátku. Velký prostor je v knize věnován také jeho matce a dopadům, které na něj měla její smrt. V kapitole, kde vzpomíná na své milostné vztahy, odhaluje také ten, jehož konec byl pro něj nejbolestnější.

Potkal ji na večírku s přáteli

Psal se rok 2011, když se Harry díky svým přátelům seznámil s nynější Florence St George. Dívka pocházela z rodiny obchodníka s vínem a za svobodna se jmenovala Florence Brudenella-Bruce. V tu dobu se Harry stále ještě vzpamatovával z nedávného rozchodu s přítelkyní Davy. Rád se tak šel pobavit s přáteli, aby přišel na jiné myšlenky.

Fotografie: KoenbrNZ / Creative Commons / Attribution 2.0

A právě na tomto večírku mu byla představena i Florence. Zábava plynula ve veselém duchu. Seděli na baru a všichni se smáli a výborně se bavili. Pak Harry navrhl, že by mohli jet ještě na skleničku do Clarence House, což byla královská rezidence, v níž tehdy pobýval. Zbytek večera s přáteli tak strávili u něj posloucháním hudby. Když nastal čas se rozloučit, Harry odvezl Florence zpět do jejího bytu.

Uvažoval, jestli by to mohla být ta pravá

Ta pak pozvala Harryho na skleničku a on ochotně souhlasil. Bodyguarda tedy poprosil, ať zatím jezdí kolem bloku. Už tou dobou byl k Florence silně přitahován a přemítal, zda by mohla být ta pravá, se kterou by mohl sdílet víc než jen přátelství. A brzy se ukázalo, že ano. Pár si velmi dobře rozuměl a oba byli zamilovaní a šťastní. Jejich vztah však nakonec vydržel jen několik týdnů.

Harry vzpomíná, jak mu jednoho dne zoufalá Florence zavolala. Před jejím domem bylo nejméně osm paparazzi fotografů. Ti ji neustále sledovali na každém kroku. „Říkala, že je pod čtyřiadvacetihodinovým dohledem. Jako nějaký zločinec,“ vzpomíná Harry na den, kdy se jeho milovaná rozhodla jejich vztah ukončit. „Už nemůžu Harry,“ řekla mu Florence. Byla uplakaná a naštvaná a už všechen ten mediální tlak nedokázala ustát.

O dva roky později se vdala

Harrymu nezbylo nic jiného než se s jejím rozhodnutím smířit. Konec vztahu však na něj měl výrazný dopad. Dokonce nebyl schopný ještě dlouho spát. Cítil se velmi zklamaný a hluboce sklíčený. Konec jejich vztahu tedy nebyl o tom, že se nemilovali. Florence však tušila, že by takovému tlaku byla vystavena neustále, a tak si vybrala jiný život. O dva roky později se provdala za Henryho Edwarda Hugha St George. Ten také pochází ze šlechtické rodiny, ale rozhodně není v hledáčku médií, tak jako byl princ Harry.

S mediálním tlakem se o poznání lépe srovnala Harryho současná manželka Meghan. Nakonec však i ona byla dohnána k těžkým rozhodnutím. I pro ni se nakonec situace stala neúnosnou a byl to jeden z důvodů, proč nakonec opustili své role v královské rodině a odstěhovali se za oceán. Alespoň tak to vidí princ Harry ve své knize vzpomínek.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*