Marek nechápal, proč jeho žena nechce děti. Když se dozvěděl pravdu, plakal a neskutečně se za sebe styděl

Fotografie: Adobe Stock

Muž už byl připravený na svoje vlastní dítě, ale jeho žena to neustále odkládala. Vypadalo to, jako by ani žádné dítě nechtěla.

Když Marek poprvé navrhl svojí ženě Olze, že by se mohli začít snažit o miminko, myslela si, že je to vtip. Ale on s tím přicházel stále častěji a k jeho zklamání se mu vždy dostalo negativní odpovědi. Nechápal, proč s tím má jeho žena takový problém, vždyť se na začátku jejich vztahu na rodinu těšila a teď najednou o dítěti nechce ani slyšet. Chtěl co nejdříve zjistit, proč tomu tak je.

Opravdu toužil po dítěti

Marek už více než 10 let slýchal od své ženy Olgy různé výmluvy, proč ještě nechce dítě. Vždy říkala, že ještě není připravená nebo že má jiné plány do budoucna. Nechce odcházet na mateřskou dovolenou, když má práci, která ji baví a naplňuje a je skvěle placená. Každý rok mu říkala, že další rok už miminko přijde na řadu. Všichni jejich kamarádi a blízcí už měli alespoň jedno dítě a Marek jim to tiše záviděl.

Fotografie: Pexels

Samozřejmě moc dobře věděl, jak velká zodpovědnost a také zásah do rodinného rozpočtu dítě je. Ale byl na to připraven, a dokonce chtěl jít na mateřskou dovolenou místo Olgy. Jednoho dne šel se svými kamarády do hospody a po pár pivech si jim začal stěžovat, že Olga nechce dítě. Ti mu řekli, že on je tady muž a že ona by mu po takové době měla vyjít vstříc. A tak se zvedl a šel si s Olgou promluvit.

Zavolala mu její sestra

Když přišel domů, řekl jí, že mu buď porodí dítě, nebo vypadne z jeho bytu. Také jí řekl, že si najde jinou ženu, která mu porodí dětí třeba 10. Olga nic neříkala, pomalu si sbalila věci a zavolala si taxi. A Marek vzal z baru koňak a chtěl se opít. Další den ráno se probudil a bylo mu zle. Ale ne z alkoholu – ze sebe. Choval se k Olze opravdu hrozně a k tomu ji v noci vyhnal z bytu. Kde asi teď může být?

Poté mu zazvonil telefon a ukázalo se, že mu volá sestra Olgy – Klára. Ta mu řekla, že ho za hodinu čeká v kavárně, že si musí promluvit. Marek se rychle osprchoval, oblékl se a vyrazil. Klára už seděla v kavárně a jakmile Marek dorazil, začala mluvit. „Nikomu to, co ti teď chci říct, neříkáme, ale myslím, že je třeba, abys to věděl.“ A Marek byl velmi zvědavý, co se během následujících několika minut dozví.

Konečně se dozvěděl pravdu

Marek věděl, že otec Olgy a Kláry odešel, když byly ještě malé. Ale to bylo tak všechno. „V tu dobu nám bylo 5 let. O několik let později jsme našly lékařské zprávy našeho otce a ukázalo se, že byl nemocný a že tato nemoc může být dědičná. Druhý den jsme podstoupily vyšetření. Já mám naprosto čisté tělo, ale Olga to zdědila z 99 %. To znamená, že kdyby se jí narodilo miminko, bude téměř jistě postižené.“

Fotografie: Pexels

„A včera byly 3 hodiny ráno, když za mnou přišla. Plakala a ani nemohla pořádně mluvit. Ale poté mi řekla, co se stalo. Já moc dobře vím, že se na mě bude zlobit, až zjistí, že jsem ti o její nemoci řekla, ale myslím, že bys to měl vědět.“ Marek se za sebe neskutečně styděl. Olga se mu bála říct o její nemoci, aby se s ní náhodou nerozešel. Ihned se za ní běžel usmířit a vypadalo to, že mu odpustila. Nastěhovala se zpět k němu.

Stal se zázrak

Jednoho dne přišel Marek z práce a Olga byla zrovna v koupelně. „Miláčku, prosím, poslouchej mě. Jsem těhotná,“ řekla mu nejistě. Marek nevěděl, co si má myslet a co má říct. Samozřejmě byl šťastný, ale zároveň se bál o zdraví své ženy a miminka. Nakonec jí ale řekl, že je to zázrak a že to zvládnou, ať už to dopadne jakkoliv. Nyní mají Marek a Olga dvě naprosto zdravé děti. Jak je vidět, zázraky se někdy dějí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*