Pás na nářadí lze vyrobit ze starých riflí. Stačí párkrát střihnout a je hotovo

Pás na nářadí je nezbytnou pomůckou každého řemeslníka i zahradníka. Víte, že si ho lze vyrobit ze starých riflí? Pokud ne, tento návod vám to ukáže. Jsou hned dva důvody, proč se vydat touto cestou. V první řadě potěšíte svou peněženku, jelikož vás nebude stát ani korunu. Druhým kladem je to, že snadno zužitkujete své nepotřebné oblečení.

Postačí vám nůžky a staré rifle

Co budete potřebovat? Jsou to pouze staré rifle a také obyčejné ale ostré nůžky. Jenom tyto dvě věci postačí k tomu, abyste si vyrobili pás na nářadí. Nezapomeňte ještě na jednu důležitou věc. Takovou, že by vám použité rifle, pokud možno měly sedět v pase. Pokud vám jsou velké nebo malé, bude třeba improvizovat. Například pomocí pásku.

A proč právě rifle? Nezapomínejte na to, že to dříve byly klasické pracovní kalhoty. Jsou tedy maximálně odolné a můžete si být jisti, že vám daný pás z nich vyrobený vydrží déle než vaše klasické montérky. V tom je unikátnost daného materiálu.

Jdeme na to. Postup je jednoduchý

Jak můžete vidět na videu, které mapuje celý postup, výroba není rozhodně nic složitého. Stačí pouze vzít nůžky a s nimi ustřihnout ty správné části. Konkrétně se jedná o obě dvě nohavice, dále se jedná také o boční šev, ale i o celou přední část. Rifle tak na první pohled znehodnotíte, ale až je nasadíte ve chvíli, kdy budete pracovat na zahradě nebo v dílně, budete potěšeni z toho, jak praktickou věc máte.

Dvě velké kapsy

Tím, že jste odstřihli přední část riflí používáte jenom tu zadní. Nasazenou tak, že je na boku vašeho stehna. Tím máte k dispozici tu nejpraktičtější část každých kalhot, a to konkrétně dvě velké kapsy. Do nich se toho vejde opravdu mnoho. Od klasického nářadí, až po jakékoliv drobnosti, které potřebujete mít po ruce.