Pečené brambory s rajčaty a mletým masem jsou pochoutkou z jednoho pekáče

Pečené brambory nemusí být jenom přílohou. Stačí trocha masa, rajčete a sýru a mohou se stát skvělým hlavním chodem. Pokud hledáte recept na rychlý oběd nebo večeři, chcete mít vše připraveno co nejrychleji a zároveň si nechcete špinit své nádobí, je tento pokrm tím nejlepším, jaký si jenom můžete připravit.

Podívejte se na ingredience

Jednoduchost, to je oč tu běží. Proto ani seznam ingrediencí na pečení brambory s masem nebude nijak obsáhlý. Je v něm pár surovin, které má doma většina z nás. Konkrétně si připravte toto:

  • 5 větších brambor
  • 400 g mletého masa
  • 5 lžic smetany
  • 3 rajčata
  • Strouhaný sýr
  • Sůl, pepř a mletou papriku

Začnete přípravou brambor

Jde o zapečené brambory, tak by se mělo onou hlavní surovinou pochopitelně začít. Každou bramboru důkladně oloupejte a potom ji omyjte a nakrájejte ji na plátky široké asi jeden centimetr. Ty následně pokládejte do zapékací mísy, nebo do pekáče pokrytého pečicím papírem. Aby se nepřipalovaly, je dobré plech nebo pekáček lehce vymazat klasickým olejem. Při zdravější variantě to však není nutné.

Vrstva smetany

Vezměte požadované množství zakysané smetany, osolte ji, ochutnejte, zda je vše v pořádku a potom jí pomažte jednotlivé plátky brambor. Velká vrstva není nutná. Stačí vždy jenom trochu tak, aby vám smetana vystačila na každý kousek.

Vrstva rajčat

Nyní rajčata. Pokud jsou menší, tak je můžete nakrájet na kolečka. Pokud větší, nakrájejte je na třetiny. Potom už stačí jedno rajče za druhém pokládat ne vrstvu smetany. Lehce ho do ní zamáčkněte, aby nesjelo dolů.

Vrstva masa

Mleté maso osolte, opepřete, přidejte do něho trochu červené papriky a důkladně promíchejte. Takto nachystané maso použijte na tvorbu menších kuliček. Ty v dlani lehce rozplácněte a potom pokládejte na jednotlivá rajčata.

Nyní do trouby

Vše je připraveno k umístění do trouby. Ta by měla být předehřátá na 180 stupňů Celsia. V ní nechte své pečené brambory po dobu 30 minut. Následně je vyndejte, posypte každý kousek trochou strouhaného sýru a do trouby je vraťte. Dopékejte asi 15 minut, dokud se sýr nerozpustí a nezhnědne. Potom je tato pochoutka hotová. Přejeme dobrou chuť.