Šestnáctiletá dívka strávila v pěstounské péči 3 739 dní. Nyní konečně našla to, po čem celý život toužila

Fotografie: Depositphotos

Každý, kdo chce adoptovat dítě, si většinou vybere miminko, nebo například batole. Teenageři už jsou na tom poměrně hůř, protože pro ty se moc lidí nerozhodne.

Je strašné, kolik teenagerů stráví roky svého života buď v dětském domově, nebo v pěstounské péči a dost možná nikdy nezískají pravou rodinu, kterou si, jako každé dítě, zaslouží. A jedním z těchto dětí je i šestnáctiletá Akyra, která se bála, že takový osud potká i ji. Strávila 3 739 dní v pěstounské péči a za celý svůj život už žila ve 24 pěstounských domovech. Jednoho dne však potkala ženu jménem Katie Holstein.

Kdo byla tato žena

Katie Holstein byla svobodná žena, která od roku 2017 poskytla dočasnou pěstounskou péči již 16 dětem. Sama říká, že celý život chtěla být mámou a už ji nebavilo čekat na toho Pravého, se kterým by mohla založit rodinu. A tak se v roce 2017 stala opatrovnicí několika dětí, které neměly skutečnou rodinu. Sama doufala v to, že se jí jednou poštěstí a ona bude moci jednomu z těchto dětí poskytnout skutečný domov.

Fotografie: Pixabay

Měli na ni zvláštní požadavek

Katie měla ve smlouvě, že se bude starat o děti maximálně do 6 let. Ale jednoho dne jí její nadřízený oslovil se zvláštním požadavkem. Řekl jí, že moc dobře ví, že se o teenagery nestará, ale že tu má jednu šestnáctiletou slečnu, která si potřebuje odpočinout od její současné pěstounské rodiny. Také jí řekl, že je to jen na víkend, a že Akyra je naprosto bezproblémová.

Našly si k sobě cestu

Nakonec zůstala Akyra u Katie celý týden a poté ještě několik dalších dní. Bohužel, v té době měla Katie ve svém domě 5 dětí, což znamenalo, že nebyla schopná přijmout další dítě na plný úvazek. Každopádně moc dobře věděla, že Akyra dokončuje střední školu a je pro ni tedy opravdu důležité, aby měla někoho, kdo na ni dohlédne. Dívka k ní tak mohla chodit, kdykoliv se to Katie aspoň trošku hodilo.

Akyra se jí zeptala na otázku

Akyra si Katie opravdu oblíbila a k nikomu nechodila raději, než právě k ní. Více než rok poté, co se s Katie poprvé viděla, měla Akyra dost odvahy na to, aby jí položila jednu důležitou otázku. Zeptala se jí, co si myslí o adopci dospívajícího dítěte. A Katie došlo, k čemu tato otázka směřuje a nakonec souhlasila. Pouhé tři dny před tím, než bylo Akyře 17 let, ji Katie skutečně adoptovala.

Fotografie: Pexels

Má dokonce i sourozence

Akyra v ten den nebyla jediným dítětem, které si Katie adoptovala. Spolu s ní do rodiny přijala ještě ročního chlapečka, o kterého se starala od jeho šesti dnů. A je velice ráda, že se Akyra stala její dcerou. Teď je z nich spokojená tříčlenná rodina a Akyra sama říká, že lépe to dopadnout nemohlo.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]