Plíseň na parapetu dokáže odstranit jedlá soda. Stačí nasypat, setřít a problém je vyřešen

Chladné počasí a vlhkost způsobují, že se v mnoha domácnostech objevuje plíseň na parapetu. Poradíme, jak se jí zbavit. A nebudete k tomu potřebovat žádné drahé produkty z drogerie, které jsou navíc plné chemie. Jediné, co vám stačí je jemný prášek, který se používá na pečení, nebo také při pálení žáhy. Jmenuje se jedlá soda, stojí pár korun a sami uvidíte, že vám pomůže lépe než cokoliv jiného.

Plíseň na parapetu jako velký problém

A ne jenom tam. Může se objevovat i na oknech, stejně jako v rozích, nebo na různých záhybech. Důvodem jejího vzniku je chlad a vlhkost. Voda začne kondenzovat a pokud ji nesetřeme, tak se objevuje právě plíseň. Ta je nejenom nevzhledná, ale jedná se samozřejmě také o riziko pro naše zdraví. Z plísní se uvolňuje mnoho škodlivých látek, které následně vdechujeme.

Pomůže vám jedlá soda

Jak řešit plíseň na parapetu snadno a rychle? Pomůže vám obyčejná jedlá soda. Postačí vzít sáček a ten následně nasypete právě na ta místa, kde se plíseň objevuje. Následně na toto místo nalijte také trochu octa. Vznikne mírná chemická reakce, kdy dojde ke vzniku pěny. To je žádoucí, jelikož jednat se dostanete i do nepřístupných míst a jednat zjistíte, že vše funguje, jak má.

Následně už postačí, když si vezmete starší zubní kartáček nebo jiný podobný nástroj a začnete toto místu důkladně čistit. Plíseň by měla postupně mizet. Následně vezměte papírovou utěrku a setřete velké nečistoty. Potom místo dočistěte vlhkým hadříkem. Pokud by zde plíseň i nadále byla, je doporučeno postup ještě jednou opakovat.

Nezapomínejte také na prevenci

Pokud se plíseň na parapetu objeví, již víte že vám pomůže jedná soda v kombinaci s octem. Pokud jejímu výskytu chcete zamezit, existuje několik osvědčených postupů. Vhodné je udržovat přijatelnou vlhkost v interiéru, mít kvalitní okna s několika skly a komorami, stejně jako je na místě pravidelně otírat vlhkost, která se na oknech může vytvořit. To je trojice postupů, díky kterým se po celou zimu plíseň ani nemusí objevit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]